Jakimi drogami może odbywać się transport generatora oraz kto powinien się tym zająć?

Czy wiesz, iż do realizacji energii elektrycznej sprzyjają wielkie urządzenia, jakie należałoby przewieźć z firmy, w której zostały wytworzone na plac konstrukcji przemysłowych budynków energetycznych?


Są one tak duże i ciężkie, że sam przewóz tego typu urządzenia odbywa się w znacznej mierze drogą rzeczną.
hydraulika
Zaczerpnięte z: www.eti-go.pl


Naturalnie wykorzystuje się także specjalne naczepy. Taki transport (tu) generatora mógłby zająć wręcz kilka dni. Wspomniany towar może mieć ciężar nawet kilkuset ton, zatem jego transportem powinny parać się specjalistyczne firmy. Poza barkami wykorzystują one również odmienne formy przewozu, np. kolejowy. Przydatne są także wciągarki, gdyż w inny sposób nie udałoby się ich ustawić na statku czy na wagonie kolejowym. To za wielki towar, żeby po prostu ustawić go na lawecie ciężarówki. Tutaj konieczne było wcześniejsze przeprowadzenie bardzo skomplikowanych rozwiązań logistycznych.


Chodzi o takie wyznaczenie drogi, żeby ominąć wszelakie przeszkody terenowe. W wypadku fragmentu, kiedy transport (więcej opinii na ten temat) generatora odbywa się drogą rzeczną, to należałoby wziąć pod uwagę, czy po drodze nie znajduje się ani 1 most, który by nie zezwolił na jego transport. W przypadku przewozu koleją, należałoby wziąć pod uwagę nie wyłącznie takowe czynniki jak ciężar oraz wymiary ładunku, ale także jego nacisk na oś wagonu. Są bowiem specjalistyczne normy również w tym obszarze.
Jest to zatem niezwykle skomplikowana organizacyjnie operacja, którą należy przekazywać wyłącznie biegłym i specjalizującym się w takich czynnościach firmom. Należy albowiem mieć w pamięci, iż taki generator należy przetransportować na dużą przecież przestrzeń.
2018-04-19 11:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.