Jakiego rodzaju wymogi muszą spełniać meble w laboratorium? Co trzeba widzieć?

W laboratorium duże znaczenie ma nie jedynie używany sprzęt laboratoryjny, jak i chemiczne substancje, czy maszyny, ale także meble laboratoryjne. Pełnią one w tym miejscu istotną rolę, dlatego do ich rodzaju przywiązuje się sporą wagę.


Jak chodzi o laboratorium na wysokim poziomie, to z dużą starannością wybiera się wszelkie sprzęty, jakie się tam powinny znaleźć.
Przykładowo szafka laboratoryjna, jaka robiona jest specjalnie z myślą o tego typu miejscu pracy musi mieć kilka istotnych cech. Często jest biała, albo zbliżonym do białego. W takim miejscu, jakim jest laboratorium potrzebna jest sterylność, dlatego wszelkiego rodzaju zabrudzenia muszą natychmiast być wychwytywane i usuwane. Na jaśniejszych szafkach na pewno lepiej są one widoczne. Tego typu meble również powinno się łatwo czyścić. Na pewno również powinny mieć dużą odporność na działanie środków dezynfekujących, którymi odkaża się nawierzchnię.


silnik samochodu
Dodał: JOHN LLOYD
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Z reguły laboratoria tworzone są specjalnie pod potrzeby laborantów, z reguły meble takie jak stół laboratoryjny, albo inne szafki i blaty robocze są robione na zamówienie. Czasami ciężko jest bowiem umeblować tego typu miejsce pracy z użyciem gotowych mebli. W laboratoriach nie powinno brakować paru blatów roboczych na innych wysokościach, ponieważ wtedy da się wykonywać pracę tak na stojąco, jak również siedząc. Z pewnością powinno się znaleźć w takim pomieszczeniu miejsce na komputer, dokumentację, książki, których używa się na co dzień.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.