Jakiego rodzaju nowoczesne tworzywo konstrukcyjn jest idealną alternatywą dla elementów szklanych?

Mieszkamy w czasach gdy posiadamy szczęście korzystać z patentów nowoczesnej technologii. Produkowane są również nowsze wersje przedmiotów jakie, zdawałoby się, są już wystarczająco dobre.
Zarządzanie
Dodał: Jacob Munk-Stander
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


A jednak zawsze można by coś usprawnić. Przykładowo znane ludziom od tysięcy lat szkło posiada tę wadę, że jest niezwykle delikatne na uderzenia. Na szczęście istnieje już jego nowsza odmiana.


Separatory
Dodał: Internet Archive Book Images
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest nią poliwęglan kanalikowy, znany także pod nazwą poliwęglan komorowy. Jest to bardzo sztywne tworzywo o doskonałych właściwościach mechanicznych. Na uwagę zasługuje bardzo duża udarność, czyli odporność na uderzenie. Jest nawet 200-300 razy w większym stopniu wytrzymały na takiego rodzaju czynniki niż wspomniane typowe szkło. Z powodu swych ww. właściwości (lekkość, sztywność i udarność), surowiec taki znajduje szerokie wykorzystanie w budownictwie. Pozostałe właściwości, do jakich zaliczyć należałoby przezroczystość czy możliwość gięcia na zimno tylko potwierdzają słuszność takiego typu zastosowania.


pensjonat
Dodał: Philip Thériault
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Surowiec ten jest produkowany w wersji bezbarwnej, przynoszącej na myśl opal (wersja mleczna) lub brązowej (dymionej) . W wersji tranSPArentnej służy między innymi do produkcji elementów szklarni, w opcji opal do produkcji okien na pokryciu dachowym, a w wersji wielobarwnej do tworzenia innych elementów udających szkło, np. otworów okiennych w drzwiach czy też parawanów.
Do montowaniu produktów stworzonych z ww. materiału wymagane są przeróżne narzędzia, przykładowo podkładki - sprawdź ofertę - grzybków, profile poliwęglanowe czy też taśmy służące do zabezpieczania kanałów przed kurzem i wilgocią.
2019-01-29 16:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.