Jakiego rodzaju nowoczesne tworzywo konstrukcyjn jest idealną alternatywą dla elementów szklanych?

Mieszkamy w czasach gdy posiadamy szczęście korzystać z patentów nowoczesnej technologii. Produkowane są również nowsze wersje przedmiotów jakie, zdawałoby się, są już wystarczająco dobre.


Zarządzanie
Dodał: Jacob Munk-Stander
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


A jednak zawsze można by coś usprawnić. Przykładowo znane ludziom od tysięcy lat szkło posiada tę wadę, że jest niezwykle delikatne na uderzenia. Na szczęście istnieje już jego nowsza odmiana.


Separatory
Dodał: Internet Archive Book Images
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Wentylacja to poważna kwestia, zatem trzeba nabyć odpowiednie urządzenia lub zainstalować profesjonalne systemy

Ogródek skalny
Dodał: Bitterroot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wentylatory wykazują wszechstronne zastosowanie i mogą być stosowane w różnych branżach: od obiektów mieszkalnych po rolnictwo oraz przemysł. Za każdym razem, kiedy nabywa się wentylatory, warto stawiać na pewne i sprawdzone urządzenia, które należycie wykonują swoje zadanie.


Jest nią poliwęglan kanalikowy, znany także pod nazwą poliwęglan komorowy. Jest to bardzo sztywne tworzywo o doskonałych właściwościach mechanicznych. Na uwagę zasługuje bardzo duża udarność, czyli odporność na uderzenie. Jest nawet 200-300 razy w większym stopniu wytrzymały na takiego rodzaju czynniki niż wspomniane typowe szkło. Z powodu swych ww. właściwości (lekkość, sztywność i udarność), surowiec taki znajduje szerokie wykorzystanie w budownictwie. Pozostałe właściwości, do jakich zaliczyć należałoby przezroczystość czy możliwość gięcia na zimno tylko potwierdzają słuszność takiego typu zastosowania.


pensjonat
Dodał: Philip Thériault
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Surowiec ten jest produkowany w wersji bezbarwnej, przynoszącej na myśl opal (wersja mleczna) lub brązowej (dymionej) . W wersji tranSPArentnej służy między innymi do produkcji elementów szklarni, w opcji opal do produkcji okien na pokryciu dachowym, a w wersji wielobarwnej do tworzenia innych elementów udających szkło, np. otworów okiennych w drzwiach czy też parawanów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.