Jakie zadanie posiada zbieranie wody deszczowej fekaliów?

Aby pozyskać nadwyżkę wody z deszczu, powinno się wykorzystać obszar wokół okapu domu i przechwycić kontrolę nad deszczówką. Mieszkając we prywatnym budynku spożywamy niemało wody. Pokaźną jej ilość powinniśmy jednak zaoszczędzić, użytkując wodę deszczową. Nie tylko nic nas nie kosztuje, lecz jest lepsza dla ogrodowej roślinności, niż woda z kranu.


przykład oczyszcalni ścieków
Dodał: SuSanA Secretariat
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zbieranie deszczówki do celów gospodarczych może zachodzić z każdych rodzajów dachu. W sklepach jest obszerny asortyment zbiorników podziemnych i naziemnych o rozmaitej objętości i w różnych rodzajach, a również gotowe rozstrzygnięcia systemowe do gromadzenia i zużytkowania wody deszczowej.


Obszerny, podziemny pojemnik na deszczówkę da się obsługiwać jedynie za pomocą pompy, ale wodę z niego mamy możliwość użyć nie tylko do nawadniania, lecz również do prania. Jeśli woda deszczowa z tego zasobnika ma być używana w szerszym zakresie, instalacja winna być zaopatrzona w filtry umożliwiające jej odpowiednią jakość. Zbieranie deszczówki jest idealnym wyjściem na gospodarność wody. Wykorzystując ją w gospodarstwie domowym, można oszczędzić nawet do 50% wody pitnej. Więcej w temacie:


Więcej tekstów

Wypożycz podnośnik w bardzo dobrej cenie

Podkładka nierdzewna
Trójmiasto, głównie Gdańsk, to niezwykle atrakcyjny teren w nadmorskiej Polsce. Znajdziemy tam liczne kamienice a także świątynie, wzniesione w trakcie minionych wieków.


Przepompownie ścieków to pełne urządzenia zbiornikowo-tłoczne wyposażone w instalację i armaturę hydrauliczną, także układ kierowania ich pracą. Przeznaczeniem przepompowni jest transport ścieków przemysłowych, komunalnych, wód drenażowych i pozostałych na większe odległości, bądź na wyższy stopień. Zazwyczaj zanieczyszczenia pochodzące z jednego, lub kilku gospodarstw spływają bezpośrednio do zasobnika przepompowni (oferta produktów do oczyszczania ścieków), a stamtąd przy użyciu pomp zatapialnych tłoczone są odpowiednim obwodem do studni zbiorczej na podstawowym kolektorze kanalizacyjnym, albo bezpośrednio do oczyszczalni ścieków.


Przejmij kontrolę nad deszczówką
Dodał: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena


Przepompownie ścieków gwarantuje skanalizowanie domostw oddalonych od kolektorów kanalizacji, usuwając nieodzowność wykonywania gruntownych rowów pod instalacje, także upraszczają realizację kanalizacji kawo projekt - kawo projekt w obrębie górzystym. Pozwalają na skanalizowanie obiektów zagłębionych, również pompowanie surowych ścieków przy zastosowaniu pomp z wirnikiem o wolnym transferze, lub z rozdrabniaczem.
2022-04-06 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.