Jakie znaczenie ma niezwykle popularne słowo znaczące m.in. obudowę motoru?

W polskim języku nie brakuje słów, które mają różne znaczenia zależnie od kontekstu, w którym zostały one wykorzystane. Doskonałym przykładem jest słowo, które może także oznaczać część kołnierzyka, niepowodzenie pewnej operacji lub przymocowaną na zawiasach pokrywę np. śmietnika.
W wypadku klap marynarki należałoby mieć w pamięci, że ich szerokość posiada znaczenie przy doborze krawata. Ponadto w lewej klapie marynarki może znajdować się otwór na... kwiatek, zatem tzw. butonierka. Poza tym klapy w marynarce mogłyby być z boku obszyte ozdobną nicią. Tego typu wyjście nazywa się stębnowaniem. Jakby tego było mało, są ponadto odmienne znaczenia takiego słowa.

Jeśli masz ochotę przeczytać kolejne materiały zachowane w tej tematyce, zobacz link (https://kamieniarstwo.pl/nagrobki-detal/). W tamtym miejscu także odnajdziesz coś interesującego dla siebie.

Dla przykładu w silnikach diesla wykorzystywane są tak zwane klapy wirowe. Co poniektórzy specjaliści zastępują je specjalistycznymi zaślepkami, ponieważ pokrywy te wielokrotnie nie działają zgodnie ze swym przyjaznym naturze przeznaczeniem. Jeszcze innym towarem, jaki ma w nazwie wymieniane np. klapy (złap promocje na klapy oddymiające) są pokrywy przeciwpożarowe. Są to elementy zamontowane w instalacjach wentylacji ogólnej jako przegródki odcinające teren objęty pożarem od pozostałego obszaru.


klapy


samochód
Dodał: InSapphoWeTrust
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Bańka mydlana, łąka
Dodał: www.s-lab.pl
Zaczerpnięte z: www.s-lab.pl


W bieżącym życiu często spotykamy się jednak z wymienionym wyżej niepowodzeniem jakichś zamierzeń. Jeżeli są one związane z utratą jakichkolwiek pieniędzy, to najczęściej moglibyśmy mówić o plajcie jakiegoś przedsięwzięcia. Może to być sprawa złego odbioru jakiegoś filmu albo zepsutych planów urlopowych.
Drugą definicję omawianego słowa daje botanika, gdzie klapy oznaczają element blaszki liściowej. Wyraz ten był wykorzystany m.in. w znanym powiedzeniu dotyczącym fikającego serca.
2019-11-09 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.