Jakie są sposoby suszenia drewna i dlaczego są one konieczne?

Suszenie drewna jest wymagane, aby materiał ten mógł zostać wykorzystany do produkcji mebli czy też innych przedmiotów. Proces ten wymaga dużych umiejętności, gdyż ten surowiec jest bardzo delikatny.


Jeżeli jednak proces suszenia drewna zostanie wykonany przez profesjonalistów, utworzone z niego meble będą służyć przez długi czas.


Więcej tekstów

Drukować każdy może

koszulki
Dodał: Naomi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Trudno sobie dzisiaj imaginować świat, w którym nie działają firmy poligraficzne i wszystkie biznesy z tym powiązane. Chwila, w której niemiecki złotnik zbudował prasę drukarską, odmieniła ludzkość na zawsze. Dzięki drukarniom funkcjonuje prasa, która jest kluczowym aspektem każdego uczciwego reżimu politycznego. Ponadto drukarnie są niezbędne do działania nowoczesnego marketingu – spora część reklam jest rozpowszechniania w formie papierowej. Można dostrzec to wszędzie – wszechobecne reklamy wielkoformatowe, zaściełające ulice ulotki


pojemniki
Dodał: Glen Wallace
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Istnieją różne sposoby na suszenie drewna i są one uwarunkowane m.in. od jego gatunku, gdyż mają one zróżnicowaną wilgotność. Odpowiednia wiedza dotycząca znajomości rodzajów drzewa pozwoli na odpowiednie dostosowanie temperatury. Profesjonalna suszarnia drzewa może posłużyć się metodą konwekcyjną, która opiera się na sposobach unoszenia ciepła. Może pochodzić ono ze spalania cieczy albo gazu. Technika ta pozwala na przekazywanie właściwej porcji ciepła. Wilgoć z suszonego w ten sposób drzewa przenoszona jest na zewnątrz. Sam proces mógłby odbywać się na wolnym powietrzu przy wykorzystaniu odpowiedniej suszarni. Do osuszania drewna może być wykorzystana także metoda stykowa. Polega ona na wymianie ciepła pomiędzy drewnem oraz nagrzewającym to drewno ciepłem stałym. Używana jest tutaj energia kinetyczna.


beton komórkowy
Dodał: Bruk-Bet®
Zaczerpnięte z: Bruk-Bet®


Inną metodą używaną do osuszania drewna jest technika promieniowania, w której wykorzystuje się przekazywanie energii termicznej. Wykorzystywany jest tutaj prąd elektryczny i zjawiska strat dielektrycznych pod wpływem działania pola elektrycznego. Funkcjonuje ponadto metoda kombinowana, w której wykorzystuje się kombinację różnorodnych sposobów suszenia. Ułatwia to bardzo szybkie uzyskiwanie efektów osuszania na całej długości drewna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.