Jakie mamy specyficzne rodzaje transportu? Co warto o nich wiedzieć?

Ciężko sobie wyobrazić życie bez przemieszczania się. Wykonujemy to praktycznie każdego dnia, a najbardziej znany przykład to codzienne przejażdżka do pracy.


Najbardziej korzystnie jak mamy pracę dość blisko i nie jesteśmy zmuszeni korzystać z komunikacji publicznej albo samochodu. Najczęściej jednakowoż to nieuniknione. To jednak tylko jeden z przykładów transportu, bo w rzeczywistości jest tego więcej.


transport specjalny
Dodał: Ondrej Prostrednik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Transport ciężki jest tu ciekawym przykładem. W tego typu transporcie musimy bardzo skrupulatnie planować przewozy oraz kompleksową obsługę transportu ciężkiego i ponadgabarytowego. W takim sensie także powinniśmy mieć na uwadze, iż firmy, które to planują zajmują się także opracowywaniem różnorakich zezwoleń i pilotażu. Firmy z Polski obsługują bardzo dużo kursów po Unii Europejskiej, często na szlaku pomiędzy Rosją a państwami zachodnimi.


W ten sposób przemieszcza się konstrukcje stalowe, rolnicze maszyny, różnorodne elementy mostów, zbiorniki czy silosy. Następnym interesującym przykładem jest transport (zobacz transport drobnicowy) specjalny (Transport specjalny). Taki transport definiuje się także jako przemysłowy i polega na przesyłaniu ładunków rurociągami, taśmociągami a także przewodami. Jest bardzo specyficzny, gdyż przystosowuje sieć do transportu tylko jednego typu ładunku. Ale dzięki temu ładunki wysyłanie są rzeczywiście szybko.


transport ciężki
Dodał: Lange Łukaszuk s.j.
Zaczerpnięte z: Lange Łukaszuk s.j.


Więcej tekstów

Niejedna firma, która zajmuje się budową autostrad, zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest zakup właściwego kruszywa

kopalnia kruszywa
Dodał: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy użytkownikami dróg nierzadko potrafimy stwierdzić czy wybudowana droga jest świetna czy nie. Oceny owe wydajemy na podstawie szybkości psucia się nawierzchni oraz powstałych dziurach.


Rurociągami więc możemy transportować ropę naftową, gaz ziemny lub wodę, lecz również inne ciecze i substancje.


Taśmociągi, które są przystosowanie do transportu ładunków sypkich mają wielkie zastosowanie w górnictwie. Różnymi przewodami zobacz (więcej w serwisie) wysyłamy energię elektryczną o znacznym napięciu, a rurociągami można transportować aż 90% ropy naftowej.
2018-08-24 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.