Jakie są łańcuchy do wózków jezdnych i do czego mogłyby te łańcuchy służyć?

Każde urządzenie powinno dobrze działać, aby pracownik, który wykonuje na tym przyrządzie swoją pracę, wykonywał ją dobrze i sumiennie. Poza tym narzędzia powinny być bezpieczne dla użytkownika.
W internecie można wyszukać wiele punktów sprzedaży, które oferują łańcuchy do wózków widłowych. Przykładowo łańcuch nośny jest w wózku jezdniowym składnikiem krytycznym pod względem bezpieczeństwa. Jest to wyjątkowo istotne wtedy, kiedy dojdzie do wypadku z powodu łańcucha i gdy zajdzie konieczność zapobiegawczego cofnięcia uszkodzonej serii produktu od innych odbiorców. Najwłaściwiej jest zakupić łańcuch, jaki ma zaznaczone sygnatury producenta lub serii.


Nedcon
Dodał: Nedcon
Zaczerpnięte z: http://www.nedcon.pl/


Choć wydawać by się mogło, że na rynku maksymalna liczba łańcuchów jest przeznaczona do pojazdów ciężarowych, to jednak coraz większym zaciekawieniem mogą cieszyć się również łańcuchy do wózków widłowych (wejdź->: serwis) do wózków widłowych. Z roku na rok rośnie popularność wózków widłowych oraz teraz są to pojazdy, jakie powszechnie wykorzystuje się w różnych firmach transportowych. Takie łańcuchy (www.metfix.com.pl/oferta/liny-lancuchy-nierdzewne/lancuchy-nierdzewne/) nieco różnią się od tych tworzonych do samochodów ciężarowych albo osobowych. Różnice te wiążą się przede wszystkim z kołami wózków jezdnych, jakie na ogół są małe.


Wózki widłowe to niezwykle specyficzne pojazdy, jakie poza własną wagą, przenoszą jeszcze znaczny ciężar przewożonego produktu. Z takiego powodu wybór łańcuchów jest niezwykle istotny. Te łańcuchy są wyprodukowane z nieco bardziej grubych surowców, ponieważ opony tych pojazdów mają trochę mniejszą średnicę i ogniwa są narażone na jeszcze szybsze starcie.
Najdłuższą żywotnością wyróżniają się takie, jakie są wykonywane ze specjalnych stopów, które ponadto poddaje się procesowi utwardzenia. Mogą to być łańcuchy kwadratowe, które są przeznaczone do lekkich i średnich warunków pracy.
2018-06-06 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.