Jakie są etapy budowania domu? O jakich sprawach trzeba niezbędnie pamiętać?

Budowa domu to proces wieloetapowy, jaki wymaga najlepszego planowania każdego z kroków po kolei. Jeżeli nie będziemy poświęcać właściwej ilości czasu oraz uwagi na przygotowanie oraz zaplanowanie, to rzeczywiście może być bardzo duży wzrost kosztów budowy, a także zaniżanie jakości wykonania budynku. Najlepiej więc poznać poszczególne etapy budowy.

Pierwszym etapem jest uzyskanie pozwolenia na budowę, bez tego bowiem, w zgodzie z prawem nie będzie w ogóle działać budowa domów. Czeka nas wiele roboty papierkowej i biegania po urzędach z różnorodnego rodzaju dokumentacją. Każdy, kto trochę był zmuszony załatwiać sprawy w polskich urzędach, wie tak naprawdę, iż nie jest to taka prosta sprawa. Zanim jednak rozpoczniemy składanie dokumentacji trzeba zadecydować o jednej z najbardziej istotnych kwestii, czyli o projekcie naszego domu.
praca stolarza
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Niezależnie czy chcemy zamówić projekt od początku albo adaptować już przygotowane rozwiązania trzeba taką sprawę jak najlepiej przemyśleć. Później trzeba uzyskać warunki podłączenia mediów a także wykonać przyłącza pod nasz dom, co oznacza prąd, woda i gaz.
budowa domu
Po tego typu czynnościach musimy zebrać różnorodne dokumenty i pójść z nimi do urzędu, ażeby starać się o zdobycie pozwolenia na budowę.


Więcej tekstów

Oszczędność dla wszystkich i na każdą kieszeń.

Plakat
Dodał: Mehr Demokratie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz mieć energooszczędny dom, może być to coraz bardziej możliwe. Wszystko dzięki temu, że technologia się rozwija.


Dobrze jest mieć w budynku baterie słoneczne, ponieważ znacznie obniżą one koszty zużycia energii elektrycznej, jak również przyczynią się do dbania o środowisko.

Taka decyzja uprawomocnia się po czternastu dniach, ważna jest dwa lata. Nim rozpoczniemy prace budowlane trzeba jeszcze kupić dziennik budowy, ostemplować go i zatrudnić wykonawców, a także nadzór budowlany, w tym jak najbardziej kierownika budowy. Po załatwieniu wszystkich spraw urzędowych oraz zatrudnieniu profesjonalistów można zacząć w końcu budować dom, porównaj wykonawstwo domów jednorodzinnych pod klucz. Jedną z najważniejszych spraw, jaką należy zorganizować jest właściwe przygotowanie placu budowy, w tym ogrodzenia (wizytówka przedsiębiorstwa ogrodzenia maszyn) oraz zabezpieczenia stref niebezpiecznych. Po tego typu pracach geodeta musi, na podstawie wytycznych kierownika budowy, umiejscowić budynek w terenie w zgodzie z planem zagospodarowania działki.

W pozostałych etapach, już po wykonaniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji przychodzi czas na pierwsze mury naszego domu. Wmurowanie komina oraz ścian, a również wykonanie stropów oraz schodów żelbetowych to jeden z ważniejszych etapów budowy, wpływa to na całą konstrukcję domu. Podobnie niezbędne są usługi stolarskie, jakie trzeba wykonać jak najlepiej.
2020-09-11 08:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.