Jakie dobra przenosi postęp świata? Dylatometr Marchettiego (DMT)

Dzisiejszy świat jest uzależniony od elektryczności. Ciężko wyobrazić sobie osiedla bez energii dostępnej w większości miejsc. Spora część codziennych czynności, bardzo oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do wykonania. Za wynalazcę prądu elektrycznego uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego filozofa. Początek ery prądu rozpoczął się wraz z przeprowadzeniem doświadczenia z latawcem i kluczem w czasie burzy.

komputer
Dodał: Billie Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zaobserwowanie możliwości przewodnictwa prądu elektrycznego przez metale (gięcie blach - idź tutaj) zmieniło świat.Kolejnym etapem w stronę ery elektrycznego świata było skonstruowanie żarówki przez Thomasa Edisona. W jaki sposób używamy prądu w dzisiejszych czasach?Nie każdy wie w jak ogromnym stopniu jesteśmy uzależnieni od prądu. Gdyby wyłączyć prąd (gaz ziemny), wysoce prawdopodobne jest, że świat opanowałby chaos spowodowany przez ludzi, którzy w ogóle nie mieliby pojęcia jak się zachować. Bez prądu nie można włączyć większości z domowych przedmiotów zaopatrzonych w wtyczki elektryczne, takich jak klimatyzacja czy telewizor. Znaczna część populacji byłaby pozbawiona ciepłej wody ogrzewanej przez elektryczne systemy. Nierealna rzecz jasna byłaby również praca w większości fabryk, których działanie opiera się na pracy z mechanizmami, które bez elektryczności są nieużytecznymi konstrukcjami z różnych tworzyw.

Prąd jest naszym przyjacielem. Przez niego mamy do dyspozycji mnóstwo udogodnień, zaczynając od tramwajów usprawniających komunikacje, aż po maszyny szpitalne ratujące ludzkie życie czy dylatometr Marchettiego - więcej informacji www. Niezwykle pożyteczne urządzenie używa zaawansowaną technologię, aby skanować grunty spoiste i niespoiste. DMT znajduje swoje zastosowanie głównie w inżynierskich pomiarach, umożliwiając zweryfikowanie wytrzymałości na ścianach w warunkach bez odpływu, modułu ściśliwości, współczynnika prekonsolidacji czy przewidywanie typu ziemi w profilu geologicznym, powiększając znacząco możliwości prowadzenia testów naukowych.


Więcej tekstów

Trudnościeralne blachy – doskonałe rozwiązanie jeżeli zależy Ci na tym, ażeby Twe urządzenia zachowały sprawność

praca doradców podatkowych
Dodał: NCDOTcommunications
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Współczesny świat bez ustanku pędzi do przodu. rozwój nowych technik niesie za sobą niezwykle wiele zmian na przeróżnych płaszczyznach naszej egzystencji.


Z całą pewnością jednym z pokłosi nadmienionego postępu są trudnościeralne blachy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.