Jakich zasad należy przestrzegać podczas pracy na większej wysokości, zalety stosowania przy tym podnośników koszowych.

Prace na wyższej wysokości mogą się wiązać z dużym zagrożeniem dla realizujących je pracowników. Przepisy BHP definiują tego typu wtedy, kiedy są one przeprowadzane minimum metr nad podłożem.
wydajność
Dodał: Brynn Tweeddale
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nawet tak nieduża wysokość może być niebezpieczna, a przecież niejednokrotnie może ona być znacznie większa. Są przecież sytuacje, kiedy będzie coś do zrobienia na kominie o kilkudziesięciu metrach wysokości, w takim przypadku trzeba mieć specjalne alpinistyczne umiejętności i odpowiedni sprzęt. Jak widać po statystykach, prawie trzydzieści procent wypadków podczas pracy wiąże się z upadkami w wysoka, z czego sporo z nich zakończyło się poważnymi uszkodzeniami ciała. Z tego też powodu prace na wysokościach Gdańsk wymagają zastosowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa, oraz odpowiedniego wyposażenia.


magazyny
Dodał: Schüco
Zaczerpnięte z: Schüco


Jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń przy pracach na wysokościach są podnośniki koszowe. Ich duża popularność bierze się z tego, że mają one spory zasięg, są łatwe do transportu i jednocześnie znacznie zmniejszają ryzyko upadnięcia z wysokości. Standardowy podnośnik koszowy Gdynia składa się z kosza z wysokimi barierkami, które mają zabezpieczać przebywającego wewnątrz pracownika przed wypadnięciem. Kosz jest podnoszony za pomocą wysięgnika na pożądaną wysokość, zasięg niektórych z nich wynosi nawet ponad 20 metrów.

Absorbujący artykuł? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zobacz także na podobne witryny mające podobne tematy - one całkowicie Cię pochłoną.

/J]Podnośniki wykorzystywane są w energetyce, sadownictwie i przy pracach budowlanych. Oprócz tego często używa ich straż pożarna, gdyż pozwalają na sprawne dotarcie do zagrożonych w pożarach osób.
2020-08-01 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.