Jakich towarów może dotyczyć transport ponadgabarytowy?

W 2012 r. weszła w życie nowela ustawy, której zadaniem było ułatwienie do tego czasu niezwykle złożonych procedur. W pewnym stopniu tak się zresztą stało, jednak w rzeczywistości pewne problemy usunięto, ale z innej strony wytworzono inne.


samochód prosto z wypożyczalni
Dodał: Joe Hunt
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zmiany te dotyczyły m.in. Rozmiaru ciężarówek, które mogłyby przewozić przedmioty ponadgabarytowe. Do tej pory pojazdy mogły mieć DMC nie większą niż 40 ton, natomiast obecnie transport ponadgabarytowy ma prawo być przeprowadzany przy pomocy pojazdów o masie całkowitej dochodzącej do 60 ton. Poza tym zmiany dotyczyły także zezwoleń na wykonywanie tego typu przewozów. Wcześniej wymagane było uzyskanie zezwolenia za jakimkolwiek razem, kiedy miał być wykonany tego typu kurs. Aktualnie jednak jest możliwość uzyskania tzw. pozwoleń stałych, które są ważne nawet przez 2 lata. Zmniejszono również czas potrzebny na otrzymanie tego pozwolenia. Niestety ujawniły się także kłopoty. Dotyczą one liczby oraz typu podmiotów, które mogą ewentualnie zostać ukarane, jeśli nie mają zezwolenia na taki kurs. Do tej pory był to jedynie przewoźnik, obecnie natomiast to również spedytor, załadowca czy też nadawca przesyłki.


Więcej tekstów

Odbojnice do łodzi chronią je przed zepsuciem

odboje przemysłowe
W różnych sytuacjach może dochodzić do obijania obydwóch przedmiotów o siebie, co ostatecznie będzie prowadziło do ich psucia się. Dlatego trzeba wiedzieć jak temu zapobiec, tak żeby działać jeszcze przed zjawieniem się uszkodzeń.


Czy zaznaczymy jak przedstawiają się odbojnice do łodzi?


Funkcjonuje siedem typu zezwoleń na transport ładunków ponadgabarytowych. Dwa z nich tyczą się tzw. ładunków podzielnych, natomiast pozostałe - ładunków niepodzielnych. Przewiezienie takich towarów jak np. łodzie, samoloty czy maszyny budowlane, w żadnym przypadku nie jest rzeczą łatwą i nie dowolna firma sobie z tym poradzi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.