Jaką rolę spełnia dla naszej planety odpowiednia gospodarka odpadami, ich utylizacja i przetwarzanie.

Ilość ludzi na całym świecie wynosi kilka miliardów i bez przerwy się powiększa. Bardzo rozrastają się ogromne metropolie, które już niekiedy mają więcej niż kilkanaście milionów mieszkańców. Tak duża liczba ludzi wytwarza ogromną liczbę odpadów, a im jakieś społeczeństwo będzie bogatsze, tym niestety ich ilość będzie większa. Oprócz niewykorzystanej żywności występują bardzo duże ilości różnego rodzaju opakowań, plastikowych i szklanych butelek, a także małych i dużych przedmiotów, jakie się kupuje na chwilę a następnie wyrzuca.


odpady
Dodał: Florian Kreitmair
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ilość wytwarzanych przez ludzi śmieci jest tak ogromna, że gdyby nie skuteczna i wydajna gospodarka odpadami, to by nas one wprost zasypały. W coraz większej ilości krajów, w tym również w Polsce, widzi się zagrożenia płynące z wytwarzania przez mieszkańców dużej ilości śmieci, a także szansę na to, żeby w jakiś sposób je wykorzystać. Tak popularne ostatnio hasło utylizacja odpadów to nic innego, jak właśnie użycie ich jako surowców wtórnych, a współczesne trendy są takie, żeby było ich jak najwięcej .

Dlatego też w ostatnich latach bardzo mocny nacisk jest kierowany na segregowanie odpadów już w mieszkaniach i domach. Przez to, że posegregowane śmieci wsypuje się do niezależnych pojemników, to ułatwia to później wywóz odpadów komunalnych i ich dalszą obróbkę . Osobno wywozi się odpadki mokre, które nie nadają się do zaawansowanego przetwarzania, a osobno makulaturę, plastiki, szkło oraz metale (spawanie konstrukcji metalowych - idź tutaj). Wymaga to jednak nie tylko odpowiedniego ustawodawstwa, lecz również dużych zmian w postępowaniu wszystkich mieszkańców naszych miast i wiosek.


odpady
Dodał: Julian Stallabrass
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy ludzie muszą być świadomi tego, że przez segregowanie odpadów w domach mogą się przyczynić do polepszenia stanu naszej planety, im więcej da się przetworzyć, tym mniej drzew zostanie wyciętych i tym mniej ropy naftowej będzie przerobione. Jednak proces taki ciągnie się i będzie się ciągnął wiele lat, nadal bowiem można trafić na dzikie śmietniska na łąkach czy w lasach, gdzie niektóre osoby zwyczajnie podjeżdżają samochodami i porzucają tam worki pełne śmieci. Więcej na .
2018-06-21 17:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.