Jak wysprzątać powierzchnię i się nie wykończyć? Mamy szereg psychologicznych porad od ekspertów

Na porządek każdy ma swoją metodę. Niektórzy mogą funkcjonować w nieprzerwanym nieporządku, innym nie pasuje każdy przewrócony element. Jednak zazwyczaj nikt nie lubi syfu. Porozrzucane na podłodze odzienie i dokumenty są niejednokrotnie nazywane artystycznym nieładem. Nie ma za to ciepłej nazwy dla zbitki kurzu w przewodzie wentylacyjnym, poplamionego tłuszczem stołu, czy też śladów po kawie powstałych na biurku.

Sprzątanie biur
Dodał: Florian Bugiel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co zrobić, żeby sprzątanie było proste i przyjemne? Może trzeba rozpoczynać od niego dzień? Jest to rewelacyjna rozgrzewka, która przychodzi naturalnie i nie sprawia trudności tak, jak różnego typu zestawy ćwiczeń. Grupa znawców do spraw konserwacji powierzchni płaskich, dla której sprzątanie mieszkań i sprzątanie biur jest dość lubianą pracą uważa, że po uzyskaniu czystości w konkretnej przestrzeni można poczuć się szczęśliwym. Wysiłek aktywuje endorfiny, a zauważalne rezultaty pracy podwyższają poziom samozadowolenia.

Powiązane artykuły:

Jest to potwierdzone wieloma badaniami. Sprzątanie biur dla nikogo nie jest pracą marzeń. Podobnie sprzątanie sprzątanie po zgonach mieszkań. Wynika to jednak nie z przyczyny, że praca przy porządkowaniu jest trudna, tylko z tego, że egoistycznie lubimy dbać o to, co jest w konkretnym stopniu nasze. Działania prowadzące do oczyszczenia wybranego terytorium z brudu są okupione wysiłkiem, dlatego w przypadku działania na rzecz innych możemy odczuwać frustrację, że nie zdołaliśmy zrobić podobnych czynności we własnym domu. Niemało zależy od wyjściowego podejścia.

Jeżeli traktujemy przestrzeń jak własną, szorowanie podłogi lub ścieranie kurzy może być przyjemne. Wystarczy podejść do tego zadaniowo.

Jeśli rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym miejscu materiały, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które także najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Naukowcy ogłosili również, że w otoczeniu pozbawionym kurzu o wiele łatwiej się skupić, co daje możliwość wykonania w krótszym czasie większą ilość zadań.

Źródło informacji: Czysty Dom

Jeśli sprzątanie w mieszkaniu jest Twoją zmorą – spróbuj zwizualizować sobie efekty swojej pracy. Dostrzegając efekty zanim skończy się wysiłek poświęcony na działanie, jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej i cieszyć się tym o wiele dłużej. Warto pamiętać, że przekładanie zadania na później wzmaga stres i frustrację, dlatego dobrze jest wprowadzić w życie zasadę: „co masz zrobić w tym tygodniu, zrób teraz”, niż odkładać teraźniejsze zadania najpóźniej.
2020-01-21 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.