Jak właściwie wygląda sprawa rozwodowa? Jak wyglądają jej etapy, o czym warto w takim momencie pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest przyjemna, ponadto, dla wielu osób, to pierwsza styczność z wymiarem sprawiedliwości. Gdy nie mamy doświadczenia tego typu (ponieważ trudno przecież mieć) czujemy się dość zagubieni na tego rodzaju rozprawach, a na pewno zażenowani, iż trzeba poruszać kwestie prywatne przez obcymi ludźmi. Jednakowoż gotowość do odpowiedzi na ciężkie pytania, ale także wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.


pani adwokat
Dodał: Sally T. Buck
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z pewnością przyzna to każdy adwokat. Konieczne jest ukazanie, iż nastąpił trwały i pełny rozkład pożycia małżeńskiego w obszarze uczuciowym, fizycznym i ekonomicznym. Tego rodzaju sprawy rozstrzyga sąd okręgowy, robi to w trybie procesu. Prawo do wniesienia pozwu o rozwód mają obie strony. Aby to udowodnić wykorzystywanych jest kilka procedur, jednak na wstępie obowiązkowo należy przeprowadzić jedno postępowanie pojednawcze przed ustaleniem terminu pierwszej rozprawy. Jeśli w okresie postępowania pojednawczego nie dojdzie do pojednania, to przewodniczący wyznacza rozprawę.

Źródło artykułu - polecany adwokat z Warszawy

Na tego rodzaju sprawę należy się solidnie przygotować, przede wszystkim na udzielanie odpowiedzi na różne pytania. Powinniśmy się także spodziewać pytań z drugiej strony, albo dodatkowych pytań ze strony sądu. Wszystko zależy od konkretnego wątku, więc czy sprawa dotyczy| samego rozwoju, a może rozwoju z orzeczeniem o winie, albo w grę wchodzą też alimenty. Co ciekawe, jak sąd uzna, iż istnieją przesłanki za zachowaniem małżeństwa, to może przekazać sprawę do mediacji.


Tak samo prezentuje się sprawa w sytuacji dążenia do ugodowego załatwienia spornych kwestii między małżonkami, jakie odnoszą się do potrzeb rodziny, a więc alimentów lub sprawowania opieki nad potomstwem. Należy również przyznać, iż dość rzadko, gdy sprawa rozwodowa zaczyna się i kończy na jednej z pierwszych rozpraw, najczęściej tak jest, jak w danej sytuacji obie strony pragną ugodowo zakończyć związek małżeński i nie mają względem siebie żadnych roszczeń, zaś różne wątpliwości zostały wcześniej wyczerpująco omówione. W takiej sytuacji więc sprawa jest w stanie skończyć się szybko, co jest przecież na rękę jednej, jak i drugiej stronie. Jak jest to realne warto tak działać.

Może Cię również zainteresować - adwokat alimenty Warszawa Wola
2022-11-23 13:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.