Jak wybierać płyn do spryskiwaczy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Wybór najlepszego płynu do spryskiwaczy jest ważną decyzją, bo ma znaczenie nie tylko dla lepszego komfortu prowadzenia auta, lecz również dla bezpieczeństwa i tempa zużycia wycieraczek.
rozwiązanie
Dodał: First Austria


Może się to zdawać niezbyt ważne, lecz właśnie to, jaki dobierzemy płyn decyduje o wielu kwestiach.


Płyn do spryskiwaczy może być letni albo zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy różni się od płynu letniego tylko jedną sprawą, a dokładnie substancją jaka chroni przed zamarznięciem. Najbardziej często to alkohol metylowy, czasami etylowy, jednakowoż mogą to być również inne związki. Najważniejszym ich celem jest zminimalizowanie procesu zamarzania, lecz nie tylko. Środki, które się dodaje likwidują także owady które rozbiły się na szybie, tak więc pewną ilość tego rodzaju związków ma również letni płyn do spryskiwaczy.


Oczywiście nie można wykorzystywać płynu na okres letni w zimie, a to dlatego, że zamarzając mogłyby uszkodzić podzespoły spryskiwaczy. Istnieje jednakowoż i inny powód, zamiast eliminować brud z szyb, będą przymarzały do nich niszcząc wycieraczki. Powinniśmy mieć to na uwadze, gdyż przy temperaturze ow okolicach 0 stopni płyn nie zamarza w zbiorniku (sprawdź Mar Agency), lecz na szybie już z pewnością tak. Dzisiaj na rynku znajdziemy bardzo dużo różnych płynów do spryskiwaczy, ale nie zadowalajmy się pierwszym lepszym, bo korzystniej zakupić jakościowy płyn, który będzie zawsze wydajny oraz skuteczny.
A jak najbardziej profesjonalne kosmetyki samochodowe producent, który ma fachowe Produkty powinien zagwarantować coś najlepszej jakości. Dzięki temu jest zapewnienie, że dobrany przez nas pły będzie doskonale się sprawdzał w różnych warunkach.
2018-05-26 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.