Jak posiadacz biura tłumaczeń organizuje działanie swojej działalności gospodarczej, aby jego klienci byli usatysfakcjonowani z jakości usług?

Wielorakość języków jest tłumaczona na dużo różnych sposobów. Według starotestamentalnego przekazu języki świata zostały pomieszane podczas wznoszenia wieży Babel. Z kolei językoznawcy obstają przy tym, że jest rzeczą niemożliwą, żeby na tak ogromnych połaciach ziemi ludzie posługiwali się tylko jedną odmianą języka. Zresztą wystarczy w tym momencie rzec słówko o gwarach, których w Polsce występuje przecież całkiem sporo, a sam język kaszubski pozostaje jednym z przedmiotów zdawanych podczas egzaminu dojrzałości.


Aby móc tłumaczyć teksty komercyjnie należy posiadać stosownej pozwolenia. Przykładowo szereg wymagań muszą spełnić tłumacze przysięgli. A przy zakładaniu własnego biura warto pomyśleć także o klientach, którzy powinni być obsługiwani jak najbardziej profesjonalnie - więcej. Wszystko najczyściej rozpoczyna się od firmowej witryny internetowej. Zdecydowana większość osób wpisuje w Google najprawdopodobniej najbardziej niedwuznaczną frazę, czyli biuro tłumaczeń. Na dobry początek doświadczeni i wykształceni przedsiębiorcy zadbają się zatem o stronę internetową, która przyciągnie uwagę internauty.

książki
Jednym spośród najważniejszych czynników decydujących o wyborze konkretnego biura decyduje przejrzystość oferty. Wszystkie tłumaczenia powinny być podzielone na parę działów - porównaj. W czasach dwudziestopierwszowiecznej specjalizacji jedna osoba nie może przetłumaczyć tekstu z każdej dziedziny. Dlatego każdy tłumacz w chwili podjęcia współpracy jest proszony o wymienienie konkretnych działów, w których czuje się znawcą. W celu podniesienia jakości usług profesjonalne biuro tłumaczeń angażuje poza tym osoby, które pełnią funkcje konsultantów i przykładowo sprawdzają zasadność użytej terminologii. Następnym krokiem do profesjonalizmu jest zatrudnienie native speakerów (w tym także Polaków, np. absolwentów językoznawstwa), którzy dbają o prawidłowy styl przełożonego tekstu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.