Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal na magazyny?

Zapraszamy gorąco do naszego najnowszego cyklu tekstów dotyczących tajników budownictwa. Dzisiaj odkrywamy przed Wami tajemnice budowania ogromnych hal magazynowych - czy zastanawialiście się kiedyś w jaki dokładnie sposób takie hale powstają? Odpowiedzi na te i pozostałe pytania szukaj w poniższym artykule!


Pierwszy etap - przygotowanie projektu


Jeśli w planach jest zbudowanie naprawdę wielkiej hali, wtedy na pewno na początek do gry musi wkroczyć generalny wykonawca hal.
Zadań tego wykonawcy jest oczywiście wiele, jednak na początku jest to na pewno projektowanie hal stalowych, które musi odbyć się z zachowaniem właściwie wszystkich koniecznych wymogów. Projektowanie hal stalowych jest procesem bardzo wymagającym - praktycznie każda najmniejsza śrubka musi znaleźć się na swoim miejscu, bo w przeciwnym wypadku wszystko może pójść źle.


Co po zaprojektowaniu hali?


Po zaprojektowaniu hali przychodzi czas na jej wzniesienie. Właściwie o wszystko musi ciągle dbać generalny wykonawca hal - zacząwszy od zakupienia hali pod budowę, a skończywszy na wyborze podwykonawców. Zazwyczaj bowiem na scenę w takich chwilach wchodzi także producent hal stalowych, który wykonuje projekt przygotowany przez projektanta. Jeżeli Atlasward producent hal stalowych wykona poprawnie swoje zadanie, następnie możliwe jest postawienie takiej hali.

Zaciekawiły Cię informacje odpady poremontowe zaprezentowane w tym poście? Szalenie przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi tekstami. Czekamy na recenzję!

/J]

Lody
Dodał: Lucy Djevdet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Postawienie hali stalowej


Czekoladki w kształcie serca
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu


Producenci hal zazwyczaj produkują poszczególne ich części - dlatego konieczne jest ich poskładanie w jedną całość tak żeby mogła urosnąć prawidłowa hala.
To zadanie zazwyczaj wykonuje znowu generalny wykonawca - jeżeli ma wystarczającą ilość pieniędzy, może zatrudnić do tego kolejnych podwykonawców, jednak zazwyczaj się z tego rezygnuje - bez wątpienia bardziej się to opłaca wykonawcy, bo pozwala oszczędzić nieco więcej pieniędzy.
2019-05-14 12:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.