Jak przedstawia się proces gazowania zboża oraz co do tego celu się wykorzystuje?

Zboże, które wykorzystuje się do produkcji m.in. chleba jest w czasie składowania podatne na szkodliwe działanie różnego rodzaju owadów (trojszyk, wołek zbożowy). Z tego też powodu w celu ich usuwania stosuje się proces fumigacji zboża.


gazowanie zboża
Dodał: Marko Knuutila
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest to fachowe określenie na szereg czynności, które w praktyce znaczą gazowanie gazowanie zboża. Stosowane są do takiego procesu fumiganty, zatem popularne pestycydy. Gdy są wykorzystywane w formie gazu, likwidują będące w zbożu insekty, jakie mogłyby być w przechowujących je silosach. Preparaty owadobójcze to np. fluorek sulfurylu czy dwutlenek węgla. Najpopularniejszym preparatem jest fosforowodór. Jest on podczas procesów chemicznych oddawany z np. fosforku magnezu. Aby zapewnić duże bezpieczeństwo, gazowanie trzeba wykonywać w odpowiedniej kolejności. Jest to m.in. kontrola czy też uszczelnienie miejsc, rozprowadzanie preparatu, kontrolowanie gazowanego pomieszczenia czy na końcu wietrzenie czy przekazanie czystego obiektu.


Gazowanie jest wymagane dla zapewniania bezpieczeństwa pieczywa. Szkodniki, jakie mogą znajdować się w silosach albo halach magazynowych zbożowych, mogłyby powodować duże zniszczenia zarówno finansowe, jak i te związane ze zdrowiem człowieka. Tego typu czynności wykonywane są przez specjalistyczne podmioty, które mają duże doświadczenie oraz mogą zagwarantować konieczne bezpieczeństwo czynności. Stosowany przez nie fosforowodór udostępniony jest na rynku w formie tabletek czy pasów.

Przedstawiana tutaj kwestia jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu panele fotowoltaiczne kraków, który opisuje zbliżone tematy.

wielką zaletą cyklu gazowania zboża jest to, że jest to metoda prędka oraz prosta w przeprowadzeniu.


Więcej tekstów

Jak działa system przeciwpożarowy w serwerowni ? Które zabezpieczenia zastosowane są w tym miejscu?

materiały budowlane
Dodał: Pavel P.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Serwerownia jest miejscem, w którym znajduje się wiele różnorakich instalacji i urządzeń, które potencjalnie mogą stanowiły zagrożenie pożarem. Dlatego tak istotny w takim miejscu jest sprawnie funkcjonujący system ochrony przeciwpożarowej, który będzie chronił przed możliwym pożarem.


Jednakże trzeba wiedzieć, że nie można stosować standardowego systemu, jakiego używa się w zwyczajnych pomieszczeniach.


Wykonywana na początku czynności inspekcja, ma na celu ustalić powierzchnię oczyszczanego pomieszczenia tak, aby zdołać dobrać właściwą ilość koniecznego preparatu.
2022-02-21 17:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.