Jak przechować żywność przez długi okres? Prowadzisz swoją knajpę? Zobacz, jak nie marnować jedzenia!

Jeżeli prowadzisz swoją restaurację, bez wątpienia wiesz znakomicie, jak wiele jedzenia marnuje się na co dzień. Nawet jeśli wydaje Ci się, iż wszystkie porcje konkretnych potraw masz dokładnie obliczone, jednak gastronomia jest tak nieprzewidywalnym biznesem, że niemal każdego dnia praktycznie wszystko może wywracać się do góry nogami. Jak sobie z tym poradzić?
Kłopoty z przechowywaniem jedzenia w knajpach Z jednej strony na pewno nie chcesz mówić klientom, iż nie ma jakiejś potrawy, z drugiej zaś kupienie zbyt dużej ilości składników, które później mogą nie zostać zjedzone powoduje realne straty - niewątpliwie dobrze znasz ten dylemat. Jeżeli chcesz go uniknąć, powinieneś opracować dobry system przechowywania żywności > badania żywności w swojej restauracji.

Najbardziej polecanym sposobem przechowywania żywności, który zwykle nie powoduje większych strat na jakości, z pewnością jest zamrażanie żywności. W Twojej knajpie zdecydowanie musi się zatem znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić - warto zobaczyć. Jeśli Twój kucharz będzie pewny, iż danego składnika jest zbyt wiele i nie zdąży go wydać przed jego zepsuciem się, po prostu włoży go do zamrażarki i nastawi odpowiednio regulator temperatury (sprawdź tutaj: ). To oczywiście jeden z najlepszych sposobów na przechowanie żywności.

Więcej tekstów

Szorowarki, kontra uzdatnianie wody - czyli, czystość ponad wszystko

kliknij obrazek
Dodał: Andrzej Wójtowicz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do czego są przeznaczone szorowarki? Czym bywa proces uzdatniania wody - czym się charakteryzuje? To wszystko i jeszcze więcej dowiesz się, czytając nasz felieton!

Co jeszcze
Staraj się, żeby Twoja karta nie była za długa - to praktycznie zawsze gwarancja świeżości jedzenia. Na dodatek wykorzystuj z głową resztki z jednego dania do przygotowania - wtedy bez wątpienia nic się nie zmarnuje.
2019-01-29 17:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.