Jak najlepiej da się najwygodniej transportować sypkie materiały, podstawowe typy przenośników.

W niejednym przypadku może się pojawić konieczność transportu różnego rodzaju materiałów sypkich na jakąś odległość. Jeżeli będzie tego niedużo i nie odbywa się to często, to można to wszystko zlecić pracownikom, aby po prostu to zrobili.

Jeśli
przenośnik
Zaczerpnięte z: sxc.hu
jednak miałoby się to odbywać systematycznie, to należałoby jakoś kompleksowo problem rozwiązać, a najlepszą metodą będzie użycie jakiegoś przenośnika. Przenośniki występują w dużej ilości odmian i wersji. Każda z nich charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, tak więc można będzie wybrać odpowiedni do rodzaju materiału i miejsca, w którym sprzęt będzie zainstalowany. Z urządzeń tego typu będą korzystać rozmaite dziedziny przemysłu. Najczęściej będzie to górnictwo, hutnictwo i budownictwo, ale przenośniki - zerknij na przenośniki pantograficzne- http://olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ - można także spotkać w fabrykach spożywczych, ceramicznych i spożywczych. Ich niewielkie odmiany mogą się także pojawiać w niedużych zakładach, ponieważ ich zastosowanie znacznie może pomóc w pracy. Szczególnie że często koszty instalacji nie są wysokie, a korzyści jakie płyną z ich wykorzystania są naprawdę duże. Do transportu materiałów mokrych oraz sypkich na nieduże odległości, do 7 metrów bardzo dobrze nadają się przenośniki wibracyjne (więcej: http://promus.katowice.pl/Oferta/Przenosniki/Przenosniki-wibracyjne - PROMUS - ciekawy serwis). Na dłuższe odległości będzie możliwe zrobienie zestawu tego typu przenośników, dzięki czemu uzyskać można praktycznie dowolną ich długość.


Więcej tekstów

Wszędzie tam, gdzie pracują ogromne maszyny, potrzebna jest niezwykle trwała stal, żeby produkować ich części

opona samochodowa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy spółkę budowlaną, oferujemy usługi rozbiórkowe, budujemy autostrady lub jesteśmy rolnikiem to na pewno wiemy dlaczego od czasu do czasu niektóre elementy naszych wielkich maszyn psują się prędzej niż inne.

Przenośniki te składają się z trzech głównych elementów, czyli wibratora, rynny i elementów mocujących. Ich użytkowanie jest tanie, instalacja bardzo prosta i nie wymagająca specjalistycznego sprzętu, a dodatkowo charakteryzują się niską energochłonnością oraz cichą pracą. Dzięki tym zaletom wykorzystywane są dość często w różnych miejscach. Za to przy sypkich materiałach sporym zainteresowaniem cieszą się również przenośniki ślimakowe. Warto sprawdzić - http://www.promus.katowice.pl/Oferta/Przenosniki/Przenosniki-srubowe-slimakowe. Ich głównym elementem roboczym jest zrobiony z solidnej stali ślimak, który przesuwa materiał który się znajduje w stalowej rynnie. Bardzo dobrze sprawdzają się one na krótkim dystansie, jednak ich dużą wadą jest stosunkowo duże zapotrzebowanie na energię niezbędną do zasilania.
2018-05-31 22:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.