Jak jest organizowany przewóz ładunków pozagabarytowych, jak należy się przygotować do tego.

Transport wielkogabarytowych ładunków to coraz częściej normalny temat dla niejednej firmy transportowej. Niektóre z nich specjalizują się wręcz w tego typu zleceniach, dysponując nowoczesnymi samochodami i doświadczonymi kierowcami.
fotografijka - samochód
Dodał: Marcin Chady
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


sprężarka
Dodał: TECE
Zaczerpnięte z: TECE


Aktualnie jedynym naprawdę poważnym ograniczeniem zaczyna być drogowa infrastruktura, bowiem w pewne miejsca po prostu się nie wjedzie. Lec transport ciężki dysponuje obecnie takimi naczepami, że nawet największe gabarytowo ładunki mogą być dostarczone do odbiorcy. Wykorzystuje się do tego między innymi dedykowane modułowe naczepy, posiadające po kilka osi skrętnych każda. Można je w dowolny sposób ze sobą łączyć, dzięki czemu nawet transport (poznaj więcej) kompletnego, dużego budynku nie jest obecnie żadnym problemem dla firm które się zajmują realizacją tego typu zleceń.


Planując taki przewóz trzeba być jednak świadomym tego, że transport (serwis internetowy) specjalny nie będzie tani w porównaniu e zwykłymi samochodami ciężarowymi. Sam koszt wynajęcia takich zestawów i operatorów do nich to spory wydatek, a dodatkowo zaplanować jeszcze trzeba całą trasę pod względem logistyki. W wielu przypadkach transporty odbywać się będą mogły jedynie nocami, pod kontrolą odpowiednich służb. W wielu przypadkach trzeba też będzie znacznie wydłużać całą trasę ze względu na ograniczenia na różnych drogach.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.