Jak istotne jest zagwarantowanie nieprzerwanych dostaw prądu w przypadku niektórych instytucjiJak istotne jest zagwarantowanie

Nie da się ukryć, iż dzisiejszy świat jest uzależniony od dostaw energii elektrycznej. Pędzący w szybkim tempie rozwój technologiczny oraz szeroko pojmowana informatyzacja bazuje na konsumpcji prądu.


Wszystkie te skomplikowane systemy, aplikacje i komputery będą bezużyteczne jeśli odetniemy je na stałe od źródła zasilania.


klej
Dodał: ZOOM bsc
Zaczerpnięte z: ZOOM bsc


Rangę problemu można zauważyć doskonale chociażby w momentach tak zwanych black out, a więc ogromnej awarii w dostawie energii elektrycznej jaka zdarzyła się kilka late temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wielkie metropolie oraz życie milionów osób było całkowicie sparaliżowane. W sytuacjach takich ja ta możemy sobie uzmysłowić, iż trzeba zadbać się o zapasowe źródła prądu, jakie będą w stanie nas uratować w przypadku następnych sytuacji jak te które wystąpiły za Oceanem.

Koniecznie zobacz na stronie (http://magross.pl/molykote/molykote-p-74/) inne tego rodzaju informacje. Tam również znajdziesz coś ciekawego, ponieważ prezentuje ona pokrewną tematykę.

Niektóre instytucje jak choćby szPITale muszą być zaopatrzone w UPS czyli system zapewniający nieprzerwane dostawy elektryczności. Jeżeli mowa o elektryczności, sieć agregat prądotwórczy gwarantuje dostawy prądu na pewien ograniczony czas. Jest to niezmiernie istotne w momentach, w których brak energii elektrycznej mógłby skończyć się katastrofą i narażeniem życia wielu ludzi.


Więcej tekstów

Specjalistyczne szkolenia zawodowe - czy należy brać w nich uczestnictwo?

przemysł
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie ludzie niezwykle cenią sobie fakt, że posiadają trwałą pracę i tym samym trwały przychód. Nie można ukryć, że w wielu przypadkach decyduje on o utrzymaniu całej rodziny zatem utrzymanie danej pracy jest bardzo istotne. W związku z rozwijającymi się technologiami nastąpiło mnóstwo zmian szczególnie w branży industrialnej. Coraz sporzej procesów produkcji opiera się na wdrożeniu maszyn, które nie potrzebują obsługi. Niezbędne jest tylko dobre oprogramowanie, dzięki któremu zdołamy bardzo prosto nią sterować. Z tego względu maleje liczba miejsc pracy i w dużych firmach przekształcają się wymagania co do zdolności i kompetencji pracowników. Relewantne jest dlatego, aby zdołać jak najprędzej zaadaptować się do istniejących zmian.


Z tego też powodu bardzo znaczące jest okresowe badanie stanu instalacji oraz sieci celem wykrycia potencjalnych awarii jak i zmniejszania jej przykładowych skutków.


W takich sytuacjach szalenie przydatne będą różnego typu narzędzia diagnostyczne, jak chociażby obciążnice indukcyjne, jakie mogą przetestować sprawność generatorów czy też innego rodzaju narzędzi zapewniających nieprzerwane dostawy prądu.
2021-12-10 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.