Jak funkcjonuje zgrzewarka? Które metody bezpieczeństwa zachować podczas używania jej ?

Zgrzewarka to bardzo pomocne urządzenie. Najnowsze modele mają zamontowany krańcowy włącznik, więc po opuszczeniu ramienia górnej elektrody, same są w stanie rozpocząć proces zgrzewania w bezpieczny oraz poprawny sposób.


W jaki sposób to dokładnie funkcjonuje ?


Cały proces rozpoczyna się tak, że na początku timer czeka sekundę, żeby użytkownik miał czas na dociśnięcie elektrod, później za to włącza prąd zgrzewania na czas, który będzie określony potencjometrem w przedziale od 0 do 4 sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie ręce będą wolne, nie ma konieczności również zastosować nożnego włącznika. Krańcowy włącznik jest uruchamiany przez palce znajdujący się w ramieniu górnym elektrody, a ten zaś wprawi timer w ruch.


Podsumowanie testu
Dodał: silentworks.pl
Zaczerpnięte z: silentworks.pl


Zgrzewarka posiada najczęściej nieskomplikowany timer z nieskomplikowanym systemem. Pierwszy ustawiony jest na stałe, jego czas za to określa się jako sekundę. Po tym czasie jednakże odblokowuje się drugi timer, jaki ma włączony potencjometr służący do regulowania czasu zgrzewania. Chociaż takie typy zgrzewarek wydają się dużo bardziej wygodne, niż na przykład urządzenia ręczne do taśm pp, to jednak w trakcie użytkowania ich powinniśmy zachować należytą ostrożność. Przede wszystkim należy ubrać okulary - www.transaco.pl/articles/page/O-firmie.


Więcej tekstów

Odpowiedni park maszynowy w firmie

Mieszkanie
Dodał: Ben Heinrich
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
z jakiego powodu dobrze dopasowane urządzenia mają współcześnie na rynku podstawowe znaczenie?


Każda firma, naturalnie w zależności od jej osobistych oczekiwań, posiada mniej lub bardziej rozwinięty park maszynowy, jaki jest potrzebny do wykonywania oferowanych usług bądź produkowania towarów.


Takie coś jest bardzo istotne, ponieważ nawet jak prąd będzie włączany i odłączany przy dociśniętych elektrodach, to jednak fragment stopionego metalu może odprysnąć w jakimś kierunku, przykładowo w stronę naszego oka - patrz.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.