Jak funkcjonują sprężarki klimatyzacji? Co najlepiej wiedzieć na ten temat?

Kompresor klimatyzacji to pompa ssąco-tłocząca, to jednocześnie urządzenie sprężające. Taka właśnie jest jej funkcja, ponieważ musi zasysać rozprężony czynnik z parownika, ale i tłoczyć sprężony do skraplacza.


proces tego rodzaju występuje naprzemiennie.


przyrządy
Dodał: ARCHON+ Biuro Projektów
Zaczerpnięte z: ARCHON+ Biuro Projektów


Więcej tekstów

Jak to jest z urządzeniami ciśnieniowymi i gazowymi. Co je definiuje, na co warto zwrócić uwagę?

urządzenia ciśnieniowe
Dodał: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena
Jeśli mówimy o sektorze przemysłowych urządzeń ciśnieniowych, należy zdać sobie sprawę, jak wiele produktów zalicza się do tej kategorii. Poczynając od produktów konsumpcyjnych takich jak szybkowary czy gaśnice, po bardzo duże i skomplikowane instalacje przemysłowe, a także kotły w elektrowniach.


Najbardziej znane sprężarki klimatyzacji to rodzaje tłokowe, możemy je podzielić na dwie grupy. Jedne są o stałej pojemności, drugie o zmiennej pojemności. Co do pierwszej grupy to są to sprężarki, w których tłoki działają zawsze identycznie, co znaczy, że identycznie zawsze pompują taką właśnie ilość czynnika, jedynym natomiast zmiennym parametrem jest prędkość obrotowa sprężarki.


kompresor klimatyzacji


Zależy ona od prędkości obrotowej silnika, jaka napędza ją przy pomocy paska. Lepiej więc wybierać modele z wyższą prędkością obrotów, gdyż im wyższa, tym bardziej zadowalająca wydajność pełna oferta dostępna pod adresem . Tego rodzaju kompresor klimatyzacji wyposażony jest w sprzęgło elektromagnetyczne, jakie znajduje się na kole pasowym sprężarki, jakie możemy wyłączać oraz włączać. W Urządzeniach, jakie mają pojemność zmienną, tak zwane CVC, kąt pochylenia tarczy, na jakiej mamy tłoki regulowany jest przez sprężyny, które reagują na ciśnienie w układzie.


Ciśnienie jest kontrolowane przez elektrozawór - https://arapneumatik.pl/k-20-elektrozawory-zawory-elektromagnetyczne-parker-lucifer -, on więc jest odpowiedzialny za ustalenie ciśnienia sprężania czynnika w kompresorze. Jeśli jest mała prędkość obrotowa silnika, to wartość stopnia sprężania jest zwiększana, żeby zyskać najbardziej wymierną wydajność sprawdź tutaj. Jest w tym pomocna budowa tego typu modelu, w jakim pojawiają się różnorakie elementy, takie jak cewka sprężarki klimatyzacji.


Poza tym niektóre sprężarki CVC są niezwykle efektywne, tak więc pracują w szerszej skali ciśnień, z tego powodu nie stosuje się w nich sprzęgieł jakie włączają napęd, mogą więc pracować stale.
2018-06-21 18:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.