Jak działają siłowniki elektromechaniczne? Co należy wiedzieć na ten temat?

Siłownik elektromechaniczny w rzeczywistości nie ma skomplikowanej budowy – jest zbudowany z silnika oraz przekładni, która przekształca ruch obrotowy wirnika na ruch liniowy tłoka. Żeby można było zyskiwać spore siły na końcówce tłoka, najbardziej często używane są przekładnie wielostopniowe.


Siłowniki elektromechaniczne są różne w budowie od modelów pneumatycznych oraz hydraulicznych. Trzeba przyznać, że różnice są dosyć spore. Nie będzie napędzać ich bowiem powietrze sprężone lub olej tłoczony pompą, lecz energia elektryczna, co sprawia, że sterowanie oraz obsługa tego typu siłownika jest łatwiejsza i tańsza. Nie trzeba więc się bać nieszczelności, byłaby w stanie się pojawić w układzie zasilania siłownika. Tego typu nieszczelności są w stanie odpowiadać za pomniejszenie siły funkcjonowania siłownika albo ubytek czynnika napędowego – powietrza lub oleju. Żeby dowiedzieć się więcej zobacz serwomotory elektryczne.

Nie trzeba na zamianę drogich pomp czy sprężarek, jakie oczywiście dosyć naturalnie ulegają zużyciu. Instalacja, która steruje siłownikiem elektrycznym jest o wiele mniej skomplikowana, a dzięki temu tańsza i bardziej prosta w montażu. Jak funkcjonuje tego rodzaju siłownik (link tu...)? Jego zasada funkcjonowania jest mało skomplikowana. Silnik (https://www.zongshen.eu/pl) elektryczny za pomoca przekładni obraca śrubą napędową, po której przesuwa się nakrętka. Do niej mocowany jest tłok. Ruch nakrętki po śrubie zapewnia ruch całego tłoka.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.