Jak działają firmy, które zarobkowo zajmują się przewozem osób? Jakie trzeba spełniać warunki, by posiadać taką firmę?

Przewóz busami określa ustawa o transporcie drogowym, jak i akty wykonawcze tej ustawy. Czy taka regulacja w zasadzie przewiduje, jak powinny wyglądać takie przewozy, przykładowo jak dużo osób może jechać takim busem?

jezdnia
Dodał: Highways Agency
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przepisy ustawy dotyczącej transportu drogowego wykorzystywane są w transporcie drogowym (wzmacnianie gruntu - przeczytaj więcej) w sytuacji przewozu osób w pojazdach o możliwej masie całkowitej powyżej 3,5 ton, w transporcie o charakterze zarobkowym. Ustawa taka jednakże nie ma zastosowanie jeśli chodzi o przewóz drogowy, jaki świadczony jest pojazdami samochodowymi odpowiednimi pod względem konstrukcji do przewożenia nie więcej aniżeli dziewięciu osób razem z kierowcą, w tak zwanymi niezarobkowym przewożeniu osób. Przepisy ustawy o transporcie drogowym stawiają dosyć szczególne wymogi formalne dla przewoźników, jacy zajmują się regularnym przewozem osób o charakterze zarobkowym- . Takie wymogi muszą być spełnione, aby w ogóle można było wykonywać tego typu firmę. Wymogi powinny dać pewność bezpieczeństwa transportowanych osób. Podstawą uprawnienia do przewożenia ludzi w transporcie regularnym jest otrzymanie licencji na przewożenie.


Więcej tekstów

W pełni legalne sposoby na to żeby się pozbyć starych pojazdów, których nie będzie się opłacać już dalej naprawiać.

samochód
Dodał: GpsGuardian
Zaczerpnięte z: GpsGuardian
Jeśli samochód bez większych problemów jeździ, nie trzeba do niego wiele dokładać, to przeważnie właściciel będzie chciał zatrzymać taki pojazd tak długo jak się da. Jednak również przy samochodach czas jest nieubłagany, pojazdy z upływem lat będą mieć coraz więcej usterek, jakie w pewnych sytuacjach nie bardzo będzie się opłacało naprawiać. Wtedy w praktyce będą dwie opcje, bo trzecia, wybierana przez niektórych nierozsądnych właścicieli nie jest legalna, a oprócz tego i tak sprawy nie rozwiąże. Takie leciwe autko można albo sprzedać, jeżeli tylko uda się znaleźć chętnego, który się na coś takiego skusi, albo przekazać na auto złom Kraków.


kierowca w samochodzie
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Taką licencję wystawiają odpowiednie organy administracyjne, w krajowym transporcie drogowym będzie to starosta właściwy dla siedziby przewoźnika. Taką licencję można również odebrać. Tak jest w przypadku kiedy na przykład wydano prawomocne orzeczenia jakie zakazuje przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej, jaka objęta jest licencją, oraz też jeśli przedsiębiorca nie spełnił wymagań uprawniających do wykonywania działalności w zakresie transportu drogowego lub też rażąco naruszył warunki określone w licencji. Zdobycie certyfikatu kompetencji zawodowych ma związek z koniecznością zdania egzaminu, który zawiera, między innymi tematy posiadające związek z bezpieczeństwem ruchu oraz stanem technicznym pojazdów, jakie są przeznaczone do transportu ludzi- przejdź do strony.

Bez tego typu certyfikatu nie jest możliwe, aby założyć działalność gospodarczą w zakresie transportu osób. Jak to zrobić, by znaleźć zaufaną firmę? Na pewno jest to łatwiejsze, jeśli mieszamy np. w Mielcu, ponieważ taxi oferuje całkiem solidny, po konkurencyjnych cenach.
2019-10-03 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.