Jak działają firmy, które zarobkowo zajmują się przewozem osób? Jakie trzeba spełniać warunki, by posiadać taką firmę?

Przewóz busami określa ustawa o transporcie drogowym, jak i akty wykonawcze tej ustawy. Czy taka regulacja w zasadzie przewiduje, jak powinny wyglądać takie przewozy, przykładowo jak dużo osób może jechać takim busem?


jezdnia
Dodał: Highways Agency
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przepisy ustawy dotyczącej transportu drogowego wykorzystywane są w transporcie drogowym (wzmacnianie gruntów - przeczytaj więcej) w sytuacji przewozu osób w pojazdach o możliwej masie całkowitej powyżej 3,5 ton, w transporcie o charakterze zarobkowym. Ustawa taka jednakże nie ma zastosowanie jeśli chodzi o przewóz drogowy, jaki świadczony jest pojazdami samochodowymi odpowiednimi pod względem konstrukcji do przewożenia nie więcej aniżeli dziewięciu osób razem z kierowcą, w tak zwanymi niezarobkowym przewożeniu osób. Przepisy ustawy o transporcie drogowym stawiają dosyć szczególne wymogi formalne dla przewoźników, jacy zajmują się regularnym przewozem osób o charakterze zarobkowym- . Takie wymogi muszą być spełnione, aby w ogóle można było wykonywać tego typu firmę. Wymogi powinny dać pewność bezpieczeństwa transportowanych osób. Podstawą uprawnienia do przewożenia ludzi w transporcie regularnym jest otrzymanie licencji na przewożenie.


kierowca w samochodzie
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Taką licencję wystawiają odpowiednie organy administracyjne, w krajowym transporcie drogowym będzie to starosta właściwy dla siedziby przewoźnika. Taką licencję można również odebrać. Tak jest w przypadku kiedy na przykład wydano prawomocne orzeczenia jakie zakazuje przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej, jaka objęta jest licencją, oraz też jeśli przedsiębiorca nie spełnił wymagań uprawniających do wykonywania działalności w zakresie transportu drogowego lub też rażąco naruszył warunki określone w licencji. Zdobycie certyfikatu kompetencji zawodowych ma związek z koniecznością zdania egzaminu, który zawiera, między innymi tematy posiadające związek z bezpieczeństwem ruchu oraz stanem technicznym pojazdów, jakie są przeznaczone do transportu ludzi- przejdź do strony.


Bez tego typu certyfikatu nie jest możliwe, aby założyć działalność gospodarczą w zakresie transportu (sprawdź najnowsze promocje na kador relokacja linii technologicznych) osób. Jak to zrobić, by znaleźć zaufaną firmę? Na pewno jest to łatwiejsze, jeśli mieszamy np. w Mielcu, ponieważ taxi oferuje całkiem solidny, po konkurencyjnych cenach.
2021-10-07 10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.