Jak działa Elektrownia Żerań oraz co jeszcze mieści się na jej terenie?

Elektrownia to zakład przemysłowy, w którym produkowana jest energia elektryczna poprzez wykorzystanie odmiennych rodzajów energii. Drugim pod względem rozmiaru tego typu zakładem w stolicy jest ten, który znajduje się w dzielnicy Białołęka.


komputer
Dodał: mattbuck4950
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/


Jest to także zakład, który w jednym procesie produkuje również ciepło w formie wody o bardzo dużej temperaturze. Inaczej mówiąc zakład ten to także elektrociepłownia.

Zaloguj się na stronę autora (http://arapneumatik.pl/k-66-silowniki-pneumatyczne-krotkoskokowe-parker-origa) - tam odnajdziesz masę ciekawych informacji, które poszerzą Twą wiedzę na opracowany tu atrakcyjny temat.

Rozporządza ona zatem dwoma typami mocy: elektryczną (350MW) i cieplną (1561 MW). Najbardziej istotnym surowcem, który jest stosowany do produkcji jest węgiel kamienny. Elektrownia Żerań została przekazana do użytku już w 1954 roku, choć czynności konstrukcyjne były wykonywane jeszcze przez dwa kolejne lata. Zakład taki bywał wielokrotnie unowocześniany oraz powiększany. Z biegiem lat obszar obsługiwany przez tę elektrownię był coraz bardziej rozległy. Ponadto w latach 90-tych XX wieku przebudowano układy przepływowe turbin, co zwiększyło moc elektryczną tej elektrociepłowni.


licznik energii elektrycznej
Zaczerpnięte z: flickr.com


Kolejna modyfikacja, która została zrealizowana na przełomie XX oraz XXI w. miała za zadanie dodanie dwóch kotłów fluidalnych, co jeszcze bardziej poprawiło wydajność tego zakładu. W 2011 r. zbudowano duży, mający 55 metrów betonowy silos na tzw.

Ten odnośnik do serwisu nawierzchnia mineralna kieruje do bardzo ciekawej strony, która zawiera równie intrygujące informacje na omawiany temat.

popiół fluidalny, który uprzednio był zawożony na specjalne składowisko. Aktualnie elektrownia Żerań jest w trakcie przemiany zasilania z paliwa węgielnego na paliwo gazowe. Nie będzie już potrzebna zatem konieczność wywożenia odrzutów na to składowisko. Ciekawostką jest to, że śmieci te były często zabierane przez firmy budowlane.


Więcej tekstów

Fachowa budowa dróg

przemysł - portret
Dodał: Otwarte Klatki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Budowa dróg naturalnie wymaga niemało pracy, a także właściwych maszyn i artykułów do pracy. Przy budowie dróg pracują też jednostki, które posiadają właściwą wiedzę oraz doświadczenie w tej branży. Drogi wykonuje się z wielu rozmaitych materiałów, istotne jest to, aby były one mocne, solidne i trwałe na różnorodnego rodzaju uszkodzenia.


Ponadto na terenie elektrowni znajduje się też jednostka Straży Pożarnej i pewien obiekt hotelowy. Na terenie składowiska rozpatruje się utworzenie m.in. obiektów rekreacyjnych.
2019-02-08 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.