Jak całe życie jesteśmy zmuszeni dokonać wyboru. Co więc wybrać, gdy przyjdzie do wyboru najlepszego fachowca?

Jakiego człowieka wybierzesz, gdy zajdzie taka konieczność? Człowieka, jaki zna się świetnie na swojej pracy czy tak zwaną „złotą rączkę”? Kwestia być może wydawać się podchwytliwa, bo jedna, jak i druga osoba jest dobra w tym, co robi. Jednak należy sobie odpowiedzieć na podstawową kwestię, czy bardziej preferujemy człowieka, który posiada specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, lecz przekonuje, że zapewne sobie z każdym zagadnieniem da radę. Któremu człowiekowi w takiej sytuacji wierzyć?

grzejnik ze stali nierdzewnej
Dodał: Jaga
Zaczerpnięte z: Jaga
Jeśli wybierzemy pierwszego z kandydatów możemy być pewni, że zna się on na swoim fachu, bez kłopotów odpowiada na wszystkie specjalistyczne pytania, umie przykładowo wyjaśnić czym jest obróbka stali, potrafi czym się charakteryzuje taka obróbka. Mówi o tym z przekonaniem. Potrafi wskazać najbardziej profesjonalne produkty, które nie raz już się sprawdziły. Taki człowiek ma sporo realizacji, a czuję się w swojej specjalizacji jak ryba w wodzie, bo robi to od zawsze. Jakby tego było mało, jego brat i ojciec również to robili, więc fachu uczył się od małego. Można tak polubić tego fachowca, że pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, ale on na taką sugestię odpowiada stanowcze: „nie!”.

Kolejny z naszych fachowców, pan „złota rączka” w rzeczywistości ma bogatą przeszłość. Był w wielu krajach, pracował w niejednym miejscu, a co najbardziej istotne sam się wszystkiego nauczył. Fachu uczył się od różnych osób, a jego ojciec i dziadek także preferował różne zajęcia. Sam naprawiał każdą rzecz w domu, nigdy nie wzywał fachowców. Tego typu człowiek może zrobić naprawdę wiele – od hydrauliki w łazience po gładź w pokoju. Taki fachowiec często również jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w jednej dziedzinie. Mówi, że zrobi to i to, nie ma kłopotu. Zapoznaj się z zakresem naszych usług - hardox.com/pl/Warsztat/Obrobka/


Więcej tekstów

Rozwój swojego gospodarstwa rolnego – co kategorycznie należy mieć dziś na uwadze

Szklana filiżanka
Dodał: Didriks
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
by inwestycja była faktycznie wydajna?


Gospodarstwa rolne mają dla nas istotne znaczenie. Z jakiego względu? To właśnie w nich produkowana jest żywność niezbędna nam do przeżycia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.