Gdzie używana jest blacha Hardox? Jakie ma właściwości?

Zrobienie niektórych urządzeń albo też konstrukcji wiąże się z użyciem dobrych materiałów. Jest to bardzo istotne, kiedy potrzebna jest trwałość oraz duża wytrzymałość na uszkodzenia.


Jaki materiał jest warty wtedy uwagi?


Więcej tekstów

Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Nagrzewnice to narzędzia o dużym wykorzystaniu. Celem ich używania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do wymaganej przez właściciela maszyny temperatury. częstym miejscem wykorzystywania nagrzewnic są auta, jednak stosuje się je także w pomieszczeniach, szczególnie tych o większej powierzchni, oraz w przemyśle – w procesach wymagających dostarczania ciepła.


blachy hardox
Dodał: SkiStar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Blachy Hardox będą takim surowcem, który warto wziąć pod uwagę, kiedy zależy nam na dużej trwałości surowca. Blacha ta jest trudnościeralna, przez co jest niesamowicie mocna. Jakość tego surowca jest bardzo wysoka, nie wspominając już o jakości wykończeń. Dlatego też dobrze jest z tego typu blachy wykonać szczególnie te elementy w Urządzeniach rolniczych i przemysłowych, które są narażone na szybsze niszczenie.


panorama - produkcja
Dodał: Grzegorz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Mimo tego, że surowiec ten jest trwały, to można go obrabiać na wiele sposobów. Jeśli chodzi o Hardox spawanie - interesujący wpis na www.piotrowski24.pl/ - jest częst stosowane. Możemy również wiercić w takim materiale otwory, poddawać frezowaniu jak i ciąć za pomocą lasera, albo też palnika tlenowego. W związku z tym w jakich miejscach używa się tego typu surowca?


Wykorzystuje się Hardox między innymi do różnego rodzaju elementów w niszczarkach, jak też łoptek mieszających, do materiałów takich jak beton. Także w przypadku urządzeń stosowanych w rolnictwie robi się z tego typu blachy lemiesz od pługa, przez co maszynę można dość długi czas użytkować bez konserwacji. Stosuje się Hardox w zsypach różnego typu.


Nie możemy też nie powiedzieć o jej dużej roli w górnictwie, gdzie przecież kosze na urobek, maszyny jak i różnego typu przyrządy wykorzystywane na co dzień stykają się z twardym surowcem, jaki niszczy i zniekształca używany sprzęt. Hardox znajduje swoje zastosowanie w wielu miejscach, z tego względu pełni bardzo potrzebną rolę.
2018-05-04 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.