Gatunki stali 16mo3, oraz 13crmo - a więc, co dobrze jest wiedzieć na temacik spawania tych konkretnych elementów

Czym charakteryzują się stale niskostopowe, mające w posiadaniu w swoim składzie 16mo3 oraz 13crmo? Przy jakiego typu warunkach się je stosuje? Do czego tak właściwie się mogą przydać? To wszyściutko i jeszcze więcej bez żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowiutkiego artykułu!


Stale niskostopowe, mają w posiadaniu w sobie dwa elementy, o nazewnictwach: 16Mo3, a także 13CrMo, którego najczęściej znajdziemy pod nazwą 13CrMo4-5. Tego rodzaju stal (polecamy formatki z blachy nierdzewnej) omijając już wspomnianymi kawałkami, posiada wewnątrz siebie takiego typu materiały jak choćby: chrom, nikiel, molibden oraz tak w dalszym ciągu. Warunkami, przy których istnieje możliwość je stosować, bywają wysokie temperatury, a sposobem spawania są bez wątpienia sposoby Konwencjonalne. Oba rodzaje wspomnianych stali, posiadają osobiste składy chemiczne, które to bez problemu znajdziemy w sieci.

Kiedy już przestudiujesz ten artykuł, nie mniej absorbująca będzie ta polecana strona internetowa (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/akcesoria/do-tasm-samoprzylepnych/), gdyż zawiera zbliżone informacje na omawiany temat.

Jeśli rozmawiamy na temat stali 13crmo (znanej również jako 13CrMo4-5), to posiada ona własności mechaniczne, które najbardziej często bywają używane przy wytwórstwie rurociągów parowych wysokociśnieniowych wewnątrz elektrociepłowniach.


turbina
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/


13crmo
Dodał: Samsung Electronics
Zaczerpnięte z: Samsung Electronics


Jeżeli mówimy na temat stal 16mo3, to bywa to jeden z rodzai tak zwanych "stali kotłowych" (w inny sposób nazywanych żarowytrzymałymi) które to, stosujemy przy wytwórstwie "odpowiedzialnego sprzętu", na przykład: wewnątrz budowie turbin parowych, wałków wirnikowych, urządzeń ciśnieniowych, ale i bardziej drobnych rzeczy, takich jak: śruby, czy też nakrętki.


Więcej tekstów

Czym zajmuje się przedsiębiorstwo MCS Żory? Jakiego rodzaju zlecenia robi na co dzień?

szkolenie
Dodał: QSC AG
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Istnieją firmy, które zajmują się produkcją dość specyficznych artykułów, jakie wykorzystywane są szeroko w przedsiębiorstwach przemysłowych różnego rodzaju. Produkcja ta z reguły opiera się na dobrej jakości maszynach, jakie przystosowane są do takich bardzo specjalistycznych czynności.


Idealnym przykładem może być MSC Żory.


Tego rodzaju stale (równocześnie 16mo3, jak również 13crmo), istnieje możliwość znaleźć wewnątrz sieci w formie używanej jak również nowej, z tym że używane (sprzedawane najbardziej często przez osoby prywatne), posiadają już konkretne kształty oraz grubości.
2020-08-01 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.