Usługi transportowe w branży FMCG

Na wstępie artykułu warto od razu napisać, czym są dobra typu Fast Moving Consumer Goods. Są to dobra, które zwykle natychmiastowo się sprzedają i nie trzeba za nie płacić relatywnie wysokiej ceny. Najlepszym przykładem są wszelkiego rodzaju produkty spożywcze. Można zaobserwować, że takie samochody nie są produktem koniecznym, nabywanym niezależnie od zarobków. A produkty żywnościowe zawsze natrafią na chętnych – człowiek musi jeść, by przeżyć.
Warzywa i owoce
Dodał: Kikkoman
Zaczerpnięte z: Kikkoman
Rzeczy typu Fast Moving Consumer Goods najczęściej wyróżniają się również tym, że prędko się degradują. Dotyczy to zwłaszcza wyrobów piekarskich, które po ok. czterdziestu ośmiu godzinach od wypieczenia nie nadają się do spożywania – chyba, że ktoś ma stalowe zęby. Z tej przyczyny kluczowym elementem w handlu Fast Moving Consumer Goods jest efektywna spedycja. Wszystkie szybko psujące się dobra powinny być transportowane błyskawicznie i w odpowiednich warunkach.

Wybierz sprawdzone naczepy: Grupa DBK: naczepy.

Samolot
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/
Najbardziej trudną dziedziną przewożenia FCMG są usługi transportowe z pomocą mobilnych chłodni. Towary jedzeniowe, takie jak na przykład mięso, muszą oczywiście dotrzeć do sklepów w dobrym stanie. Zjedzenie starego kotleta może fatalnie odbić się na organizmie konsumenta i z tej przyczyny społeczeństwa w bogatych państwach są zabezpieczane przez solidne normy, które muszą być wypełniane przez chłodnicze usługi transportu: http://grupadbk.com/nasze-autoryzacje/.

Więcej tekstów

Świadczenia dostawcze

ciężarówka w trasie
Dodał: rodtuk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Transport to realizowanie zadań przewozowych za odpłatnością, jakich skutkiem ma być transport ludzi i surowców, również świadczenie usług specjalnych, jakie są związane z tymi przewozami. Usługi transportowe przyczyniają się do skutecznego i efektywnego działania wszystkich sektorów gospodarki państwowej.


Na zamknięcie teksty mała ciekawostka. Bez wątpienia każdy z was któregoś dnia zastanawiał się nad tym, dlaczego Islam i Judaizm mają tak restrykcyjne zakazy jedzenia wieprzowiny. Otóż te religie powstały w takich zakątku naszego globu, w którym temperatury cały rok są dość wysokie. Gdy jest gorąco, mięso błyskawicznie się psuje. A wcinanie zgniłej wieprzowiny jest fatalne dla kondycji spożywającego. Brak takich obostrzeń w chrześcijaństwie jest rezultatem tego, że religia ta kluła się głównie na obszarze kontynentu europejskiego.
2017-08-18 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.