Fiber lasery czy lasery węglowe? - sprawdź podczas jakich czynności ich użyć

Wyposażenie laserowe stosuje się w kilku branżach i procesach, od lecznictwa przez wszelkie zabiegi reklamowo-marketingowe i obróbkę opakowania po pieczątki i grawerowanie. Do znanych rodzajów lasera występującego na rynku zalicza się te napędzane dwutlenkiem węgla (gazowe), tak zwany fiber laser oraz lasery wanadatowe. Odmienna specyfika w rodzajach laserów tkwi w źródle które wytwarza wiązkę świetlną. Już sam skrót „laser” to przecież odniesienie do zwiększonej emisji światła przez strumienie dodatkowego promieniowania.
laser
Dodał: Bosch
Zaczerpnięte z: Bosch
Skoncentrowaną w miejscu energię dostarcza się do właściwego źródła. Jest nim na przykład pręt krystaliczny - wtedy mówimy o sprzętach krystalicznych, wśród których znajduje się też fiber laser - polecam fiber laser. Dopływ energii w laserach ma miejsce albo przez pośrednictwo światła (przez diodę lub lampę błyskową) lub wyładowanie elektryczne, tak samo jak w świetlówkach. Do obrabiania opakowań wiązka z lasera wydostaje się przez przepuszczalną warstwę zwierciadła z otworem.

Szczególnie korzystne i praktyczne w wykorzystaniu do cięć (zobacz witryna internetowa) i obróbek opakowań są lasery gazowe. Równie pozytywny oddźwięk mają lasery fiber, cechujące się wydłużoną żywotnością i mające zastosowanie do kontrastowania laserowego na tworzywach sztucznych. Wersje gazowe, z zawartością CO2 sprawdzą się znakomicie w grawerowaniu i
laser
Dodał: Andrew Magill
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
cięciach laserowych, a to zasługa właściwości technicznej, która pozwala na ekonomiczną pracę. Potniemy nimi sprzęt z drewna, szkła, tekstylii czy tworzywa sztuczne, a nawet kamienie.


Więcej tekstów

Hardox, nowa generacja materiałów

zastosowanie blachy giętej
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Jedną z najważniejszych gałęzi rodzimego przemysłu jest przemysł produkcyjny. Powołując się na opinię specjalistów, to właśnie dział produkcji materialnej zapewnia największe zyski naszej gospodarce. W konsekwencji przyczynia się do zdecydowanej poprawy jakość życia mieszkańców kraju.


Na rynku znajdziemy firmy - producentów laserów łączące obydwie technologie - fiber laser i laser gazowy, umożliwiając wykonywanie wielu funkcji z gwarancją wykonania. Lasery fiber, różnią się od laserów gazowych - wytwarza się w nich wiązka lasera, wzmacniania w specjalnych włóknach ze szkła.

Chcemy Cię namówić do tak samo ciekawych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę elastomery poliuretanowe i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Etap tworzenia komplikuje się jeszcze bardziej - dostarcza się do włókien energię z diod pompujących. Fale liczy się w mikrometrach, są one tak małe, że fiber lasery posiadają drobniutką średnicę ogniska, co pozwala im na stukrotnie większą efektywność aniżeli w wersjach z gazem. Nie wymagają do tego specjalnych konserwacji, a ich czas służenia sięga paru tysięcy godzin pracy (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć).
2020-10-07 17:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.