Falowniki i eżektor to świetne urządzanie, aby zaprezentować maleństwu czar fizyki

Fizyka dla sporej części z nas była nieomalże znienawidzonym tematem w liceum. Podyktowane było to najczęściej niewłaściwą osobą nauczyciela, jaki przesyłał wiedzę na sposób nazbyt teoretyczny.


Jeżeli wprowadzone pozostałby do szkoły różnorodne doświadczenia, w jakich udział mogliby brać uczniowie to stałaby się ona zdecydowanie bardziej ciekawa.


www.arapneumatik.pl
Dodał: rodtuk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
naklejki
Dodał: John Fischer
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Niestety niewiele osób zaciekawiło się tą problematyką, w związku z tym na studia scalone z automatyką przemysłową też nie poszło zbyt dużo osób. Ważne jest, aby tutaj zaznaczyć, że są to jedne z najlepiej rentownych studiów w naszym kraju, więc może dobrze byłoby zachęcić do nich nasze dzieciaki? Musisz tymczasem wiedzieć, że studia te nie będą proste i przeznaczone są jedynie dla osób, jakie mają ścisły umysł. Jeżeli masz zamiar zachęcić dziecko do rozwoju to dobrze byłoby pokazać mu najciekawsze sprzęty, które wprowadzą go w tą tematykę. Pierwszym z nich będzie eżektor, innymi słowy urządzenia, które wywołuje spadek ciśnienia oraz rurach. Celem takiego zabiegu będzie umieszczenie w rurociągu ponadprogramowej ilości gazów bądź jakiegokolwiek innego materiału. Gdy będziecie z dzieckiem analizować ten sprzęt to musisz natychmiast zaprezentować mu prawo Bernoulliego. Innymi ciekawymi sprzętami są falowniki, które służą do transformowana prądu stałego - eżektor.


Więcej tekstów

Dzisiejszy rynek pracy – popularne profesje i możliwości znalezienia zajęcia – kierowca wózka widłowego.

naprawa auta
Dodał: Rocco Demas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Współczesny rynek pracy jest różnorodny, jednakże można na nim wyszukać kilka niezmiennych pozycji. Oferty pracy dla określonych zawodów też bywają stałe w różnych częściach kraju.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.