Drukarki - opłaca się orientować się który rodzaj zakupić?

Drukarki są urządzeniami, które cały czas wymagają dokupywania eksploatacyjnych materiałów. Dotyczy to każdego rodzaju drukarki, czyli wersji laserowych, igłowych i atramentowych. Zwłaszcza drogie w użytkowaniu i eksploatacji są modele laserowe. Sposób ich funkcjonowania wygląda tak, że odpowiedni bęben urządzenia zostaje naładowany ładunkiem, tak żeby mógł przyciągać drobinki tonera. Laserowe światło padając w odpowiednich miejscach zmienia biegunowość ładunku, i w tym obszarze już się toner nie przyklei do niego.


drukarki
Dodał: Vernon Chan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności obraz jest przenoszony na kartkę papieru i termicznie utrwalany. Przez to wydruki z drukarek laserowych nie rozmazują się pod wpływem wilgoci, jak będzie to mieć miejsce w przypadku drukarek atramentowych. Drukarki laserowe mają dużą wydajność, jednak i w ich przypadku raz na jakiś czas należy kasetę z nim wymienić. Zdecydować się można na zakup kasety od producenta, jednego z zamienników albo odnowienie już zużytej. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, tak więc powinno się wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu - http://www.kuptoner.pl/hp-tusze.

Drukarka atramentowa
Dodał: Vernon Chan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zakupienie oryginalnej kasety z pewnością jest najbezpieczniejsze dla urządzenia, ale też najbardziej kosztowne ze wszystkich wymienionych wyżej opcji. Wiadomo nie od dziś, że firmy produkujące sprzęt do druku zarabiają najczęściej na eksploatacyjnych materiałach, co widać po cenie przykładowo tuszów albo tonerów. Kolejną opcją może być wyszukanie jakiegoś porządnego zamiennika, to może być jednak dość trudne, ponieważ często są one bardzo kiepskiej jakości i często ulegają awariom. Kolejnym rozwiązaniem może być regeneracja zużytego tonera, podczas której wymienia się wszystkie zużyte elementy. Takie regenerowane tonery Wrocław są najtańszą opcją, a jeśli firma zajmująca się takimi usługami wykona wszystko jak należy, to mogą jeszcze wiele lat służyć w drukarkach. Z zamiennikami różnie bywa, jeśli zdarzy się jakiś dobry, to koszty wydruków również będą niewysokie, ale jeśli będą problemy z drukowaniem, to może się okazać, że lepie by było zakupić produkt oryginalny w sklepie s-print.
2017-08-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.