Do jakiego wydruku mogą być podobne notowania giełdowe?

W wielu gazetach i np. w portalach z informacjami w internecie możemy wyszukać między innymi tego typu informację jak notowania giełdowe. Dla większej części ludzi jest to wyłącznie nic nie znaczący wykres, jaki tyczy się np. bieżącej wartości akcji danej spółki, najczęściej na tle notowań z przeszłości.


Są jednak również osoby, które pragną swoje pieniądze przeznaczać na inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych, zatem pragną, tym samym być akcjonariuszami dobranych przez siebie firm.
Jeżeli chcielibyśmy spróbować swoich sił w tej dziedzinie, możemy zacząć od tak zwanych "pewniaków", czyli spółek o ustabilizowanej sytuacji na rynku. Dla przykładu mogą to być spółki, które są w swojej dziedzinie potentatami na miarę całego państwa lub nawet świata. Tutaj warto się zaciekawić np. wytwórcą armatury przemysłowej. Godnymi zainteresowania są notowania zetkama. Co ważne, nie powinniśmy być ekspertami w dziedzinie, w jakiej funkcjonuje taka korporacja. W dużej mierze może wystarczyć nieco orientować się w okoliczności na rynku oraz zbadać (najwygodniej jest to zrobić w internecie) na wykresie, jak funkcjonowała dana spółka w okresie dłuższego okresu, przykładowo ostatnich 3 lat. To już wiele może powiedzieć oraz często wystarcza do podjęcia decyzji.


pompa
Dodał: Wonderlane
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nie należy zrażać się tymczasowymi spadkami notowań, ponieważ jest to zupełnie zwyczajna sytuacja.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.