Do jakich prac wykorzystuje się sprężarki?

Sprężarki bywają różnorodne i pełnią dużo funkcji. Dlatego też wybór odpowiedniej sprężarki powietrza nie bywa zwyczajowo kwestią łatwą. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i poznać, jak działają te urządzenia. W dzisiejszych czasach trzeba bowiem wiedzieć wiele o produkcie, który pragnie się nabyć.
kompresory powietrza (więcej o sprężarkach powietrza) to maszyny energetyczne, których zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu, to jest nadanie określonej energii kinetycznej. W takiej sprężarce ciśnienie ssawne jest nieznacznie niższe od ciśnienia atmosferycznego, z kolei ciśnienie tłoczne jest znacznie wyższe od atmosferycznego. Sprężarki, w których ciśnienie - https://www.arapneumatik.pl/k-335-wakuometry-podcisnienia - ssawne jest nieustannie o wiele niższe, a ciśnienie tłoczne tylko trochę wyższe od ciśnienia otoczenia nazywane są czasami pompami próżniowymi. Warto pamiętać, że sprężarki w czasie ich działania emitują dużą ilość ciepła, które musi być gdzieś odprowadzone. Pomocne są tutaj układy chłodzenia sprężarek. Są one ponadprzeciętnie podobne do układów chłodzenia znanych z silników samochodowych. W sprężarkach zawsze dla mniejszych jednostek stosuje się chłodzenie bezpośrednie, zaś dla tych większych jednostek używa pośrednie z chłodnicą. Sprężany gaz w urządzenia w wielu przypadkach jest także chłodzony poprzez tak zwane chłodzenie międzystopniowe.

Sprężarki dzieli się ze względu na stosunek sprężania na: wentylatory, dmuchawy, kompresory. Ze względu na budowę da się je również podzielić na te wyporowe. Takie urządzenia działają na zasadzie tłoka przemieszczającego się w zamkniętym cylindrze. Zmniejszająca się objętość powietrza powoduje znaczący skok ciśnienia w samym cylindrze. Najprostszym przykładem takiej sprężarki powietrza (wyporowej) może być chociażby zwykła pompka rowerowa. Do sprężarek tego gatunku zaliczyć można urządzenia: tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, wirujące z tłokami, czy też łopatkowe. Drugim typem są tutaj sprężarki przepływowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/filtry-sprezonego-powietrza/3/), gdzie wzrost ciśnienia (kup przetwornik ciśnienia) gazu następuje wskutek działania odpowiednio ukształtowanych ruchomych części wirnika i nieruchomych części kierownicy urządzenia. Te daje się podzielić na promieniowe, osiowe, wirowe. Jeszcze inny podział dotyczyć może mobilności urządzeń i ilości stopni, jakimi te dysponują.

Więcej tekstów

Do jakich zastosowań służą wykorzystać kompresory gazów?

sprężarka śrubowa
Zaczerpnięte z: http://pneuma.pl
Na pewno każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie praktycznie bez przerwy w swoim życiu codziennym korzystamy z wielu rozmaitych technologii, których działania nierzadko nie sposób jest pojąć. Faktycznie, wiele z nich stanowi po prostu tak złożone kwestie, że bez odpowiedniego doświadczenia czy wiedzy na ten temat nigdy nie będziemy w stanie do końca zrozumieć tego, w jaki sposób mogą one funkcjonować.


Sprężarki powietrza są szeroko używane w przemyśle, głównie do napędu różnego typu maszyn. Wiele sprężarek stosuje się do kluczy pneumatycznych, wiertarek albo młotów. Można je również zastosować do piaskowania, malowania natryskowego albo też do pompowanie opon samochodowych. Dużo zależy tutaj od indywidualnych wymogów klienta lub potrzeb firmy.

Genialnym pomysłem będzie kupno sprężarek z popularnych i cenionych firm. Wiele przykładów odpowiednich marek produkujących takie urządzenia można znaleźć w Internecie wpisując chociażby słowo sprężarki powietrza.
2018-06-14 18:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.