Do jakich celów wykorzystuje się tzw. stal kotłową 13hmf z możliwością robienia w podwyższonej temperaturze?

Ogólnie wiadomo, że jedna z teorii dotyczących tak szybkiego zatonięcia przeszło sto lat temu ogromnego transatlantyku pod nazwą Titanic tyczy się błędnie wybranego gatunku stali wykorzystanej do konstrukcji tego okrętu.


Suwerennie od prawdziwości tej hipotezy oznacza to, iż nauka pod nazwą metalurgia jest wyjątkowo istotna do tego, aby stal wykorzystywana do realizacji określonych produktów była odpowiednia do takiego zastosowania.


16mo3
Dodał: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Jakie znaczenie ma niezwykle popularne słowo znaczące m.in. obudowę motoru?

samochód
Dodał: InSapphoWeTrust
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W polskim języku nie brakuje wyrazów, jakie posiadają przeróżne znaczenia w zależności od kontekstu, w którym były one użyte. Znakomitym przykładem jest słowo, jakie może zarazem oznaczać część kołnierza, niepowodzenie jakiejś operacji lub zamocowaną na zawiasach pokrywę np. śmietnika.


Części samochodowe
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu


W obecnych czasach wszelcy inżynierowie znakomicie o niniejszym pamiętają, przeto wprowadzili ogólną gamę różnych gatunków stali, jakie odróżniają się między sobą czasami drobnymi tylko pozornie właściwościami, a jakie w pewnych określonych przystosowaniach mogą mieć kluczowe znaczenie. Dla przykładu stal o symbolu 13hmf to tzw. stal - www.aner.com.pl/ - kotłowa dla energetyki. Przeto także stal o symbolu 13hmf jest więc przystosowana do robót w podwyższonych temperaturach i nie ulegnie przełamaniu w większej temperaturze.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na tej witrynie wiadomości są dość dokładne, to zobacz źródło (https://kador.pl/logistyka-przemyslowa/), które użyto do napisania tego tekstu.

W typie 13HMF i jego odpowiednikach wytwarzane są między innymi rury bezszwowe stosowane jako rury ciśnieniowe, rury przewodowe czy rurociągi pary turbin.


Ze stali 16mo3 robi się tarcze i łopatki kierownicze, łopatki turbin, zbiorniki ciśnieniowe, części kotłów, armaturę w instalacjach rurociągów, czyli kołnierze, łączniki rur i trójniki. Poza tym w gatunku 16mo3 produkuje się rury kotłowe oraz m.in. odkuwki oraz pręty kute. Odmiennym gatunkiem tak zwanej stali kotłowej jest stal o symbolu 16mo3.


Z niej również wytwarzane są elementy wykorzystywane do roboty w znacznych temperaturach, więc stal o symbolu 16mo3 jest przystosowana do działania w bardzo trudnych uwarunkowaniach. Pamiętajmy zatem, iż dobór rodzaju stali to bardzo istotna sprawa.
2020-07-16 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.