Do jakich celów wykorzystuje się tzw. stal kotłową 13hmf z możliwością robienia w podwyższonej temperaturze?

Ogólnie wiadomo, że jedna z teorii dotyczących tak szybkiego zatonięcia przeszło sto lat temu ogromnego transatlantyku pod nazwą Titanic tyczy się błędnie wybranego gatunku stali wykorzystanej do konstrukcji tego okrętu.
Suwerennie od prawdziwości tej hipotezy oznacza to, iż nauka pod nazwą metalurgia jest wyjątkowo istotna do tego, aby stal wykorzystywana do realizacji określonych produktów była odpowiednia do takiego zastosowania.


16mo3
Dodał: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Części samochodowe
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu


W obecnych czasach wszelcy inżynierowie znakomicie o niniejszym pamiętają, przeto wprowadzili ogólną gamę różnych gatunków stali, jakie odróżniają się między sobą czasami drobnymi tylko pozornie właściwościami, a jakie w pewnych określonych przystosowaniach mogą mieć kluczowe znaczenie. Dla przykładu stal o symbolu 13hmf to tzw. stal - www.aner.com.pl/ - kotłowa dla energetyki. Przeto także stal o symbolu 13hmf jest więc przystosowana do robót w podwyższonych temperaturach i nie ulegnie przełamaniu w większej temperaturze. W typie 13HMF i jego odpowiednikach wytwarzane są między innymi rury bezszwowe stosowane jako cienkościenne rury miedziane ciśnieniowe, rury przewodowe czy rurociągi pary turbin.


Ze stali 16mo3 robi się tarcze i łopatki kierownicze, łopatki turbin, zbiorniki ciśnieniowe, części kotłów, armaturę w instalacjach rurociągów, czyli kołnierze, łączniki rur i trójniki. Poza tym w gatunku 16mo3 produkuje się rury kotłowe oraz m.in. odkuwki oraz pręty kute. Odmiennym gatunkiem tak zwanej stali kotłowej jest stal o symbolu 16mo3.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.