Do jakich celów jest wykorzystywana guma, gdzie stosuje się odbojniki.

Guma jest bardzo ważnym surowcem, wykorzystywanym w dużej ilości gałęzi przemysłu. Można wręcz powiedzieć, że bez niej nie istniałaby nowoczesna motoryzacja, a także mnóstwo urządzeń i maszyn, wykorzystujących najróżniejsze elementy z gumy.
lemiesz
Dodał: Simon Cunningham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Prawie wszystkim z nas guma w pierwszej kolejności będzie się kojarzyła z oponami samochodowymi, i faktycznie jest to jej bardzo ważne przeznaczenie, chociaż nie jedyne. Z tego materiału wykonuje się też najróżniejsze uszczelki, gdyż dzięki dużej elastyczności i odporności na działanie różnych czynników doskonale się sprawdza w takiej roli. Różnych zastosowań gumy naprawdę jest dużo, niekiedy nawet się nie ma świadomości, że w jakimś urządzeniu będzie się ona znajdować. Często stosowana jest również do amortyzacji i tłumienia różnych elementów.


samochód prosto z wypożyczalni
Dodał: Joe Hunt
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednym z tego typy elementów, służących do zabezpieczania przed uderzeniami i wykonanym właśnie z gumy, są odbojnice rampowe. Stosuje się je przede wszystkim na różnego rodzaju stanowiskach do przeładunku, gdzie chronią rampy, ściany i narożniki przed przypadkowym uderzeniem. Robi się je ze sprężystej gumy, która bardzo dobrze chłonie energię uderzenia, zabezpieczając jednocześnie dany element przed przypadkowym uszkodzeniem.
Jak się okazuje odbojnice gumowe producent są również często stosowane w naszych domach i mieszkaniach, przykładowo jako zabezpieczenie drzwi przy gwałtownym otwarciu. Liczba dostępnych odmian takich odbojnic jest ogromna, a ich charakterystyczną cechą jest to, że praktycznie wszystkie są wykonane z gumy.
2018-01-18 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.