Do czego służą czujniki PicoGaz i na czym polega ich serwis?

Do monitorowania właściwego działania kotłowni gazowych stosuje się specjalne urządzenia do wykrywania możliwej obecności w atmosferze gazów palnych lub innych toksycznych mieszanek.
Mogą one nie jedynie wykrywać ich obecność, ale także wykonywać niezbędne pomiary zawartości tych mieszanek.


serwis picogaz
Dodał: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednym z takich urządzeń jest model PicoGaz, jednak ze względu na użytą w nim technologię dokonywania obliczeń nie zaleca się go wykorzystywać w celu monitorowania odmiennego rodzaju obiektów. Jego budowa opiera się na technologii mikroprocesorowej co powoduje, że jest mechanizmem dosyć podatnym na jakieś uszkodzenia mechaniczne. Jeśli wydarzy się jakaś usterka oraz będzie potrzebny serwis PicoGaz jest niezwykle popularnym modelem oraz z jego regeneracją nie powinno być żadnych kłopotów. Poprawne działanie takiego sensora polega na wydawaniu dyskretnego sygnału prądowego o mocy 4-20 mA. W ten sposób możliwe jest szybkie wykrywanie zmian stężenia czy wykrywanie ewentualnych wad linii (w postaci zwarć lub przerwań). Ponadto ewentualna jest także kontrola sygnału przy użyciu właściwej jednostki centralnej, w której można by poddać rezultaty pomiarów późniejszej obróbce. Sensory te mogłyby też wykrywać oraz sygnalizować stan awarii czujnika.


płótno - przemysł
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejną proponowaną przez to urządzenie funkcją jest informowanie o konieczności rekalibracji sensora. Czynność ta powinna być wykonywana cykliczne, zatem serwis tego sensora jest konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich rodzajów sensorów PicoGaz, zatem sprzętów do wykrywania gazu ziemnego, płynnego oraz czadu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.