Dlaczego w wielu maszynach jakość ma tak duże znaczenie, gdzie wykorzystuje się blachy hardox.

Rolnictwo, przemysł wydobywczy oraz budowlany w intensywny sposób wykorzystuje przeróżne maszyny i urządzenia. Niekiedy pracować one muszą w bardzo trudnych warunkach, mając do czynienia z kamieniami, żwirem i ziemią.
I pracować muszą cały czas, ponieważ przy tego typu zastosowaniach nie ma mowy o tym, żeby jakiś sprzęt był co chwilę naprawiany. Z tego też powodu bardzo ważną sprawą przy tego typu urządzeniach ich odpowiednia jakość realizacji i wytrzymałość. A ta z kolei jest związana bardzo mocno z materiałami użytymi do ich wykonania. W szczególności istotne jest, z czego wykonane będą elementy mające bezpośredni kontakt z ziemią i kamieniami. Jeżeli w tym przypadku nie zostaną zastosowane solidne, twarde stale, to nie ma co liczyć na to, że taki sprzęt będzie niezawodny.


dokumenty
Zaczerpnięte z: pixabay.com


W ostatnim czasie do produkcji takich roboczych podzespołów niezwykle chętnie wykorzystuje się blachy hardox. Opracowano je w oparciu o wiele lat badań, a ich parametry dają ogromne możliwości projektantom i konstruktorom. Po pierwsze blacha hardox] posiada bardzo dużą odporność na ścieranie, dzięki temu używa się jej wszędzie tam, gdzie elementy robocze będą się stykały z kamieniami czy ziemią. Znajdzie się ją więc na przykład na podłogach wywrotek, w łyżkach koparkowych czy lemieszach i pługach.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.