Dlaczego łańcuch zrywkowy jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż lina?

Najbardziej skomplikowaną oraz najdroższą częścią transportu drzewa jest jego zrywka. W czasie wykonywania takiej pracy stosuje się między innymi specjalne łańcuchy, jakie muszą zostać tak zaprojektowane oraz wytworzone, aby uniemożliwiać ich obsuwanie się z drewna.


usterki
Zaczerpnięte z: pixabay.com


W tym celu wykorzystuje się łańcuch zrywkowy, który mógłby posiadać różne rodzaje. Jedną z popularniejszych jest klasa 8, zatem taka, która dotyczy produktu o szerokości ogniwa równej 8 mm. Poza wspomnianą grubością lub długością, taki łańcuch ma przeróżne inne atrybuty, przykładowo siłę zrywającą czy też dozwolone obciążenie. Do tego typu łańcucha mocowany jest poza tym zamek ślizgowy, jaki dzięki odpowiedniemu, wymodelowanemu kształtowi jest w stanie zapewniać pewne chwytanie łańcucha. Te z kolei są o wiele korzystniejszym wyjściem niż liny, ponieważ gwarantują o wiele dłuższą trwałość. W przeciwieństwie do linek, łańcuchy zrywkowe są wykonane ze stali stopowych, które mają wielce dobre parametry, szczególnie jeżeli chodzi o zrywanie - są gotowe na obciążenia rzędu kilku ton. Inaczej mówiąc tego typu łańcuchy gwarantują niezwykle duży poziom bezpieczeństwa. Są przy tym relatywnie lekkie.


LED
Dodał: Glen Wallace
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Suszenie oraz przechowywanie ziół

aut
Dodał: Dylanlspangler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ziela w ogródku to widok powszechny, jednakowo jak ziela na balkonie. Wielu ludzi nie wyobraża sobie potraw bez dodatku własnymi rękoma wyhodowanych ziółek.


Dzięki nim smak przygotowywanych potraw jest jeszcze bardziej miły dla podniebienia.


Jest to istotny powód, gdyż łańcuchy zrywkowe mogą być także wykorzystywane jako część do wyciągarki łańcuchowej. Te natomiast są mechanizmem, które funkcjonują między innymi do wciągania różnych przedmiotów przy np. przeprowadzkach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.