Dlaczego dobrze zdecydować się na hale łukową? O jakich kwestiach powinniśmy wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Hale łukowe są w dzisiejszych czasach faktycznie popularne i nie dziwmy się, bo poskładać możemy z nich budynek prefabrykowany w zestawie do samodzielnego montażu.


Takie coś zawiera różne elementy, włączając w to śruby. Taką halę można montować bez fundamentów, przykładowo na utwardzonym betonie lub asfaltowej powierzchni. Jesteśmy w stanie ją też zainstalować na konstrukcji wsporczej, jako dach łukowy.


Hala łukowa przeznaczona jest do wielokrotnego montażu i demontażu, bez obawy, iż zniszczeniu ulegnie jakiś element. Łukowe hale są samonośne, oznacza to, iż wewnątrz nie znajduje się konstrukcja wspornicza, której obudową bardzo często jest blachą trapezową lub innym materiałem. Postęp techniczny ostatnich lat spowodował, że najbardziej nowoczesne samonośne hale są łukowymi tylko z nazwy.


hala łukowa
Dodał: Chris F
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


A to dlatego, że przęsła “łukowe” mają nieskomplikowane panele, a więc hala przypomina budynek tradycyjny z prostymi ścianami jak i dwuspadowym lub łukowym dachem. Każdy z tych elementów hali łukowej dowożony jest do klienta jak kompletny zestaw do samodzielnego montażu. Zawiera więc on systemowe ściany, bramę, drzwioraz inne akcesoria.


Każda tego rodzaju hala ma wszelkie obowiązkowe do montażu śruby. Każdą takiego typu halę możemy montować ręcznie, nie wykorzystując do takiego czegoś dźwigu czy innego sprzętu. Mniejszych rozmiarów hale bez problemu może zamontować kilka osób wyposażonych w rusztowanie (zobacz więcej - siatki na rusztowania).


Więcej tekstów

Instalacja hydroforowa dopasowane do oczekiwań - sprawdź artykuł

Przekładnia awaryjna
Hydrofor to maszyna, jakie gwarantuje niezmienne ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Składa się z kilku pomp, które są ze sobą połączone oraz kilku innych części.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.