Czym się charakteryzują odkuwki, w jaki sposób są wykorzystywane przy konstruowaniu różnych maszyn i urządzeń.

Stalowe elementy powstają na wiele różnych sposobów, dając produkty końcowe o różnorodnych parametrach wytrzymałościowych. Bardzo popularne są na przykład odkuwki, znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, na przykład energetyce, górnictwie czy motoryzacji.


W tej technologii produkować można kształty o dużym stopniu skomplikowania, a najczęściej są to zębate koła, rozmaite wały, piasty, sworznie i tuleje. Firmy oferujące odkuwki przygotowują je zgodnie z wytycznymi klienta, przede wszystkim to dotyczy kształtu, lecz również zastosowanych materiałów i . W zależności od wymagań odkuwki są wyżarzane, odprężane lub przesycane, różna może też być obróbka ich powierzchni. Dzięki temu dostosować je można do danych wymagań, a dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologi zapewnić również odpowiednią powtarzalność.


Więcej tekstów

Strony www muszą być odpowiednio przemyślane

zakład
Zaczerpnięte z: flickr.com
Teraz niezwykle ważny okazuje się być internet, gdyż to on pozwala na prędkie przekazywanie informacji, to on pozwala ludziom podzielić się swoimi myślami, a również mamy szansę stać się pewni, że przez nie zakłady mają szansę się lepiej komunikować z kontrahentami.


srebrne auto
Dodał: Sarah and Jason
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Podczas wytwarzania odkuwek wykorzystywane są różne typy stali, między innymi typową stal konstrukcyjną, stale kwasoodporne i narzędziowe. Ponieważ odkuwki stanowią bazę, aby zrobić z nich końcowe elementy, to niezbędna jest ich dalsza obróbka. Może się ona odbywać za pomocą klasycznych maszyn, typu tokarki, frezarki czy wiertarki, ale coraz częściej stosuje się też do tego zaawansowane obrabiarki numeryczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.