Czym jest MiLoG oraz w jaki sposób on właściwie działa?

Od jakiegoś okresu działa na terenie RFN pewna kontrowersyjna ustawa mówiąca o płacy minimalnej. Swoimi przepisami dotyka przede wszystkim przewoźników z branży transportowej oraz dotyczy wysokości ich płacy w czasie ich pobytu u naszego zachodniego sąsiada.


Wg takiej federalnej ustawy na obszarze Niemiec funkcjonuje stała stawka godzinowa.


malowanie
Dodał: Dekoral
Zaczerpnięte z: Dekoral


Przepisy, które narzuciły tę stawkę mają odniesienie zarówno do kierowców niemieckich, jak i takich, którzy nie są obywatelami takiego państwa. Kwota ta równa się pięćdziesiąt euro brutto za godzinę pracy. W wyniku funkcjonowania rozporządzenia pod nazwą MiLoG, każda spółka, która chce wykonywać czynności transportowe na obszarze Niemiec, powinna powiadomić o tym fakcie tamtejszy urząd celny, zatem Bundesfinanzdirektion West jeszcze przed wjazdem konkretnego pojazdu do tego kraju. Zgłoszenie można zrobić poprzez wysłanie formularza (033037) przy pomocy faksu albo maila. W dokumencie tym dany przedsiębiorca musi zadeklarować się do respektowania ustaleń w odniesieniu do minimalnego wynagrodzenia. Konieczne jest też przechowanie właściwej dokumentacji i udostępnienie jej (w języku niemieckim) na wniosek strony niemieckiej.


W formularzu trzeba wyszczególnić wszelkiego rodzaju operacje komunikacyjne, które będą przeprowadzane na obszarze Niemiec. Jeśli w praktyce powstaną zmiany odnoszące się do przykładowo trasy przejazdu, nie ma konieczności powiadamiania o tym fakcie niemieckiej administracji. Jeśli jednak przemiany dotyczą określonych kierujących, urząd musi być o tym powiadomiony.


Więcej tekstów

Kupiłeś kubek z śmiesznym nadrukiem? Przeczytaj, jak on powstaje!

nowoczesne mieszkanie z antresolą
Dodał: Helge V. Keitel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdy zamawiamy dla bliskiej osoby prezent z określonym nadrukiem, nie myślimy przeważnie, jak ten nadruk się na nim znajdzie. Warto niemniej rozeznać tę kwestię, zwłaszcza że te informacje mogą być przydatne za jakiś czas.


W tej chwili najsławniejszym sposobem zdobienia nie tylko odzieży, ale i kubków, płyt CD i tym podobne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.