Czy powiemy w jakim miejscu jest stosowana masa bitumiczna?

Codziennie wykorzystujemy z różnorakich dróg nie zastanawiając się zbytnio nad tym, jak będą one zrobione i co powoduje, że okazują się być one takie solidne. Wystarczy nam, że są gładkie, że nic się z nimi nie dzieje ani pod wpływem ciężaru, ani pod wpływem różnorakich czynników pogodowych, które na nie oddziałują.


Nie mniej warto nieraz się dowiadywać, co jest tu używane, tak żeby zaznaczyć, czemu możemy zawdzięczać taki wspaniały komfort jazdy.


Więcej tekstów

Montujemy domek! Który projekt kupić?

projekt domu
Dodał: designmilk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niejeden człowiek marzy o swoim indywidualnym, chociażby niedużym, domu. A dobrze jeszcze, ażeby był to dom wymarzony – taki, który zawsze chcielibyśmy mieć, o pasującej nam przestrzeni, liczbie pomieszczeń, z tarasem czy oczkiem wodnym w ogrodzie. Naturalnie budowa takiego lokum jest w rzeczywistości w zasięgu ręki.


automatyzacja
Dodał: Snap®


Masa bitumiczna to podstawa tworzenia drogi


Powinniśmy zobaczyć które warstwy są po kolei układane, zanim możemy skorzystać z przyszykowanej drogi oraz bezpiecznie się po niej poruszać. Jednym z jej składników okazuje się być masa bitumiczna, która tworzona będzie z kruszywa, wypełniacza i lepiszcza. Gdy pragniemy mieć pewność, że taka masa będzie odpowiednio spełniała swoją rolę, to musimy uzyskać świadomość, że okazuje się być ona przyszykowana z tych trzech składników w odpowiednich proporcjach oraz że jest dobrze pomieszana - o wykorzystaniu masy bitumicznej. Obowiązkowo należy tutaj także wiedzieć, że tego typu masa bitumiczna powinna okazać się być przewieziona na gorąco, przez to także do jej transportu stosowane są specjalne wozy. Jedynie wtenczas będzie miała możliwość być bez problemów przelana na tworzoną drogę, a jeżeli zastygnie będziemy uzyskiwali świadomość, że jest ona w stanie znieść naprawdę wiele. Dlatego również musimy posiadać świadomość, że wytwórca tej masy to na pewno najlepszy specjalista w tej kwestii, który wszelkie składniki będzie dodawać w odpowiednich ilościach, w odpowiednim momencie, a potem dobrze je ze sobą przemiesza, tak żebyśmy otrzymywali pewność, że właściwie się powiążą. Z tego powodu też należy przeglądać wszystkie możliwe próbki oraz patrzyć, w jaki sposób będą się one zachowywały po pewnym okresie, narażone na różnorakie czynniki pogodowe.

LOTOS
Zaczerpnięte z: lotosasfalt.pl

Potrzeba się dowiedzieć jak najwięcej o tym materiale, gdyż wtedy będziemy lepiej świadomi tego, po czym codziennie się przemieszczamy. A ponieważ taka masa jest istotnym składnikiem każdej jezdni, to powinno się z nią odpowiednio zapoznać.
2018-03-01 12:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.