Czerp z systemu HACCP w swojej fabryce

W obecnych czasach w naszym państwie, potrzebujemy dostosowywać się do trendów stosowanych w poszczególnych częściach UE, ponieważ jesteśmy jej członkiem. Z tej przyczyny następuje systematyczna transformacja przepisów w konkretnych rewirach, prowadząca do ujednolicenia.
Tendencja ta dotyczy głównie przedsiębiorstw, zajmujących się obrotem oraz produkcją żywności.


samochód
Dodał: Graham C99
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli jesteś kierownikiem fabryki pasztetów, wdrażanie systemu HACCP powinieneś rozpocząć czym prędzej. System ten jest szalenie ważny, jeśli zależy ci na dbaniu o jakość oferowanych dóbr. Akronim ten pochodzi z języka angielskiego, dotyczy on kontroli krytycznych punktów, po przekroczeniu których mogą wystąpić niepożądane czynniki. Wdrażanie systemu HACCP musimy zacząć od kontrolowania stanu sanitarnego swojego zakładu a także jego otoczenia. Później trzeba dostosować wielkość a także usytuowanie powierzchni, w których ma miejsce produkcja. Należy zorganizować serię szkoleń dla pracowników.


W tym celu przydatny okaże się audytor wewnętrzny HACCP, persona ta, jest rozeznana w systemie, w najlepszy sposób nauczy naszych pracowników, w jaki sposób niwelować zagrożenie w zakładzie pracy. Jeden tego typu kurs nie jest wystarczający, jeżeli chcemy uzyskać certyfikat, muszą być one aranżowane cyklicznie. Dodatkowo, audytor (odwiedź stronę) wewnętrzny HACCP będzie organizować niezapowiedziane inspekcje, w czasie których będzie sprawdzać, czy jego kursanci realizują założenia obowiązującego systemu. Nie musisz tego procesu finalizować ze swojej kieszeni. Bowiem sporo środków pochodzących z UE skierowanych jest na ów cel.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.