Z jakiego powodu wskazane jest nabyć i podróżować starym samochodem?

Ludzie nabywają klasyczne samochody z wielu przeróżnych motywów. Dla niektórych wybór jest nostalgią za ich przeszłością, dla drugich może to być pragnienie jechania pojazdem co odznacza się od mnóstwa modnych aut pędzących po naszych ulicach i stojących na parkingach.
kierownica samochodowa
Dodał: dylanspangler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Motoryzacja ciągle się rozwija lecz nie każdy pragnie za nią nadążać. Pracujący silnik starszych samochodów może wnieść dużo przygód i korzyści finansowych do naszego życia w konfrontacji z nowoczesnym samochodem. Klasyczne auto potrzebuje znacznie więcej zaangażowania niż każde nowe auto, i nie każdy naprawiający rozumie starą technologię. Dużo mechaników zostało wychowywanych na komputerach, zamiast na gaźnikach, punktach zapłonu i hamulcach kablowych. Dzięki internetowi, znalezienie elementu do własnego klasycznego pojazdu nawet tego, który jest dość niespotykany, jest łatwiejsze aniżeli 10-15 lat wcześniej.

Więcej tekstów

Ciekawa historia każdej jezdni z asfaltu

kleje
Dodał: Selena SA
W obecnych czasach, ludziom żyje się znacznie łatwiej niż kilkadziesiąt lat wcześniej. To wszystko z pomocą ogromnego rozwoju nauki we właściwie każdym jej sektorze.


Dawniej właściciel samochodu potrafił odłączyć wadliwe elementy. Bywało to tak proste jak w rowerze i następna konserwacja uszkodzonych cząstek była powszechną czynnością w garażu i warsztatach przez dziesiątki lat, ale postępująca motoryzacja w ostatnim czasie zniszczyła te możliwości. Kiedyś elementy takie jak np. alternatory, akumulatory były lepsze. Mogły wytrzymać dziesiątki lat bez wymienienia to w nowym aucie, po 2-3latach są do kosza, aby zamienić go na nowy wymiennik i dostarczają właścicielowi pojazdu fakturę na kilkaset złotych. Amortyzacja jest kolejnym kluczowym minusem nowoczesnej motoryzacji (polecam: komplety zawieszeń na stronie ceneo.pl). Nawet dosyć znane samochody mogące kosztować 100tys-150tys PLN, tracą tysiące złotych w przeciągu pierwszych 12 miesięcy używania w amortyzacji auta. Dołączmy do kosztów obsługę dealerów, serwis w ASO, a rachunki wkrótce będą piętrzyć się, wszystko dla auta, który traci na cenie każdego dnia roku. Też odnośnie tematu: katalizatory do samochodu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.