Czemu jakość jest tak ważna? Jakie są przykłady stosowania dobrych praktyk?

Nieprzypadkowo mówi się, że ważniejsza jest jakość aniżeli ilość. Jeśliby nawet ktoś zaoferował całą masę produktów, jakie nie spełniają naszych wymagań, to my ostatecznie wybierzemy jeden, sprawdzony, dobry jakościowo produkt. Tak to często działa.


Wiadomo czego oczekiwać po tego typu artykule, dlatego często do niego wracamy, kupujemy go, korzystamy z niego cały czas. Dzięki temu zyskują klienci, którzy wiedzą z jaką rzeczą maja do czynienia, jak i wytwórcy, gdyż ich produkty są kupowane przez klientów.
Mamy tak właściwie całkiem sporo certyfikatów, przez które wiemy, że dany artykuł jest tym, który jest wart zaufania. Jednym z najbardziej znanych certyfikatów i znaków jakości jest Iso 50001 (poznaj standard). To dość nowa, międzynarodowa norma, która dotyczy systemu zarządzania energią - system zarządzania energią. Jest przygotowana trzymając się europejskiego standardu EN 16001. Norma ma zastosowanie dla różnych organizacji i to niezależnie od lokalizacji, jak również wielkości albo branży. Szczególnie bierze pod uwagę przedsiębiorstwa, jakie stosują procesy energochłonne lub wypuszczają znaczne ilości gazów cieplarnianych. Inteligentne zarządzanie energią jest bardzo istotnym elementem tego jak prezentuje się firma. W ciągu ostatniej dekady w Polsce zaszły wielkie postępy w temacie efektywności energetycznej. Wciąż większa liczba organizacji już obecnie odgrywa istotną rolę w zwalczaniu efektu cieplarnianego, jednocześnie minimalizując swoje wydatki poprzez oszczędność energetyczną. Inną ważną normą jest certyfikat - istotnie http://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-zgodno%C5%9Bci-eac.html - Globalgap. To odpowiedź na wciąż wzrastające wymagania klientów. Podstawowym celem takiego systemu jest gwarancja bezpieczeństwa produkcji żywności w gospodarstwie. Zadanie to jest wykonywane przez gospodarowanie w sposób zrównoważony, w zgodzie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.
Certyfikat
Dodał: Michael Coté
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Artykuły jakie są nim objęte powinny spełniać określone wymogi.


Nawozy powinny być używane w optymalnych terminach, najlepiej w oparciu o analizy gleby i zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Powinny być składowane w sposób, który zapewnia niedopuszczenia do zanieczyszczenia wód gruntowych. Jakość produktu zaś gwarantują przykładowo badania pozostałości środków chemicznych, jakie powinny być wykonane przez kompetentne laboratorium.
2018-08-29 13:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.