Czego potrzeba do stolarskiego połączenia elementów drewnianych? Wiedzy, precyzji i...

Osoba, która rozpoczyna swoją drogę ze stolarstwem, już od początku jest zmuszona przyswoić sobie wiele umiejętności. Sztuka stolarska łączy w sobie przecież bardzo wiele różnych elementów.


Jedną z umiejętności o których mowa, jest rozeznanie w technikach łączenia elementów drewnianych. Oczywiście należy do nich użycie młotka oraz gwoździ, jednak technika łączenia to o wiele bardziej pojemne pojęcie.


Rozpocząć warto właśnie od szeroko używanych gwoździ i łączenia za pomocą metalowych elementów. Dwa kawałki drewna można połączyć wzajemnie przy pomocy gwoździ, wkrętów lub. Oczywiście, do skonstruowania takiego, tak samo, jak każdego innego złącza, potrzebne są odpowiednie narzędzia. Jest to sposób bardziej intuicyjny, dostępna nawet początkującym stolarzom. Wymaga nieco mniejszej praktyki niż technika łączenia, która opiera się konstruowaniu złącz stolarskich.


technika łączenia
Dodał: Pegasus PR
Zaczerpnięte z: Pegasus PR


Więcej tekstów

Prace wysokościowe na terenie Trójmiasta

podnośnik koszowy gdańsk
Dodał: Robert F. W. Whitlock
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W poszczególnym z miast Trójmiasta znajdziemy niezwykle wiele zabytków, informujących o długiej historii tych ziem. Jest to głównie architektura, romańskie kościoły, ratusze z epoki Manieryzmu, budynki świeckie pochodzące jeszcze z okresu Średniowiecza.


Wykonanie stolarskiego złącza nie jest łatwe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na omawiany temat, wejdź na odnośnik do www (www.asmtechnology.eu/jak-to-dziala/) - informacje tu zawarte są bardzo ciekawe.

Polega na dokładnym wyprofilowaniu dwóch (a i większej ilości!) kawałków drewna w taki sposób, aby doskonale do siebie pasowały oraz umocnieniu złącza, np. przy pomocy odpowiedniego kleju. Taką drogą można połączyć bez pomocy gwoździ naprawdę różne elementy, możemy np. przymocować nogi do stołu albo oparcie do krzesła. Zasada mówi, że początkowo są konstruowane wgłębienia czyli gniazda, do których powinno się dostosować złącza, czyli wręgi i czopy. W pracy najważniejsza jest ich precyzja, bo fragmenty nieprzystające do siebie nawzajem dość szybko się rozpadają – brak im trwałości. Książkowo wykonane złącze ma jednak bardzo dużą trwałość.


Złącza te można jeszcze wzmacniać rozmaitymi elementami wiążącymi, na przykład za pomocą gwoździ i kleju, zatem różne stolarskie techniki łączenia łączą się wzajemnie, by razem pomagać stworzyć piękny oraz mocny obiekt.
2022-06-06 00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.